Autor: Juuli Laanemets • 12. juuni 2014

PZU juht: eraisikute mahud kindlustuses vähenevad

Eraisikute mahtude osas on näha stagnatsiooni, mis väljendub ka liikluskindlustuse kahjude vähenemises, ütles PZU Lietuva Eesti filiaali juht kindlustusturu arenguid kommenteerides.

PZU Lietuva Eesti filiaali juhi Mihkel Uibopuu sõnul koguti aprillis kõige enam kindlustusmakseid liikluskindlustuses, millele järgnesid ettevõtete varakindlustus ja maismaasõidukite kindlustus.

„Heameel on näha, et meie igakuiselt kasvav turuosa suureneb. Samas on kindlustusturul tervikuna näha eraisikutega seotud mahtude stagnatsioon,“ ütles Uibopuu

Muuhulgas väljendub kindlustusturu kasvu pidurdumine liikluskahjude sageduse vähenemises. „Tavaliselt võib liikluskahjude sageduse vähenemisel olla kaks põhjust - liikluskultuuri paranemine või hoopis vähenenud liiklemine. Kumb neist on hetkel pidurdunud majanduskasvu kontekstis tõenäolisem, võime vaid spekuleerida,“ lisas Uibopuu. 

Eesti filiaal kogus aprillikuus kahjukindlustusmakseid 509 000 euro väärtuses, ettevõtte turuosa oli aprillikuus 2,3%. Märtsis oli turuosa 2,0%. Kahjunõudeid maksti kokku välja 65 000 euro ulatuses.

PZU Lietuva Eesti filiaal kuulub Ida-ja Kesk-Euroopa suurimasse kindlustuskontserni PZU SA.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806