Eile, 1.septembri hommikul puhkes tulekahju Antsla linnas asuvas biokütuse tehases. Põlesid kütusemahutid ja tootmishoone. Päästeamet saatis tuld kustutama hulgaliselt päästemeeskondi koos erivarustusega.
Täna kl 11.04 sai häirekeskus teate tulekahjust Antsla linnas Tööstuse tänavas asuva biodiisli tehase platsil. Teate kohaselt põles 10 tonni mahutist maha jooksnud rapsiõli ning tuli levis lekkega mööda hoovi edasi. Üks õlimahuti plahvatas ning tuld võttis läheduses olev tööstushoone (40 x 80 m) ja kuus õlimahutit. Hetkel tegelevad päästjad hoone ja mahutite kustutamisega, kaitsevaid teisi hooneid ning jahutavad konteinereid. Teadaolevalt inimesed kannatada ei ole saanud.
Tulekahju sõitsid kustutama päästemeeskonnad Antslast, Elvast, Mõnistest, Otepäält, Põlvast, Sangastest, Tartust, Tsoorust, Tõrvandist ja Valgast. Kasutatakse õli kustutamiseks mõeldud eritehnikat ja –vahendeid. Tulekahju tekkepõhjus ei ole hetkel teada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tulekahju tagajärjel põles ära ning voolas mahutitest välja umbes 20-30 tonni sööda valmistamiseks kasutatavat õli. Tulekahju kustutasid päästemeeskonnad Antslast, Elvast, Mõnistest, Otepäält, Põlvast, Sangastest, Tartust, Tsoorust, Tõrvandist ja Valgast.
Eile hommikul puhkes tulekahju Antsla linnas asuvas tehases, kus valmistati toiduõli jääkidest loomasööta. Õli ümberpumpamisel tekkis leke ning süttis umbes 10 tonni maha voolanud õli. Päästeameti varasemas teadaandes öeldi ekslikult, et tehases toodeti biokütust.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.