Autor: Juuli Laanemets • 4. september 2014

Tartu uus jäätmekava keskendub jäätmete taaskasutusse võtmisele

Tartu Linnavalitsuse volikogule saadetud linna jäätmekava 2015-2020 eelnõus on rõhk pandud taaskasutuskeskuste kaasajastamisele. Olmejäätmete ringlusesse võtmise osakaalu plaanitakse suurendada pea 100%.

 „Jäätmekavas on üheks võtmeküsimuseks keskkonnateadlikkuse tõstmine – jäätmete sorteerimise ja taaskasutuse edendamine. Kui eelmistel jäätmekavaperioodidel ehitasime Tartu välja korralikud jäätmejaamad Turu 49 ja Jaama 72c, siis eeloleval perioodil on meil kavas kaasajastada taaskasutuskeskused,“ rääkis abilinnapea Valvo Semilarski avalikule väljapanekule suunatud eelnõust.

Jäätmekavas tuuakse välja perioodi põhieesmärgid: jäätmetekke vältimine ja vähendamine, jäätmeringluse ja taaskasutuse edendamine ning jäätmetest tuleneva keskkonnariski vähendamine, tõhustades muuhulgas seiret ning järelevalvet.

„Linna jaoks on oluliseks väljakutseks  saavutada 2020. aastaks olukord, kus olmejäätmete ringlusse võtmise osakaal on 50%, praegu on see umbes 27%,“ lisas abilinnapea.

Jäätmekava avalik väljapanek on kavandatud 7. oktoobrist kuni 20. oktoobrini, mil selle kohta oodatakse linlaste ettepanekuid ja arvamusi. Jäätmekava koostamisel osales konsultandina OÜ Hendrikson & Ko.

Avalik koosolek Tartu linna jäätmekava eelnõu arutamiseks on kavas korraldada 23. oktoobril.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806