Autor: Juuli Laanemets • 30. september 2014

G4S võitis Tartu Ülikooli turvahanke

Turvakontsern G4S võitis Tartu Ülikooli turva- ja valveteenuste riigihankekonkursi, millega jätkab 16 aastat kestnud koostööd.

Neljaks aastaks sõlmitud lepingu järgi peab G4S osutama ülikoolile täismahus turvateenust, sealhulgas tagama tehnilise valve 62 üle Eesti asuva ülikooli objektile. Samuti tuleb hallata ja hooldada suurem osa ülikooli turva- ja valvesüsteemidest. 

Ülikoolile kuulub enda ja läbi seotud asutuste pea 100 Tartus, Pärnus, Narvas, Saaremaal ja Viljandis asuvat objekti: Geenivaramu, Biomeedikum, Põhjamaade kaasaegseim füüsikahoone, Siirdemeditsiini keskus ning kümned õppehooned. G4S esindaja sõnul oli turvafirma valikul üheks oluliseks nõudeks üle-eestilise katvusega patrullekipaažide võrgustik. Lisaks seadis ülikool tingimuseks, et neljaks aastaks valitav turvapartner omaks videoanalüütikaga varustatud valvekeskust, sest tulevikus tahab ülikool videovalve osakaalu turvateenuse mahust veelgi kasvatada. Samuti kehtestas ülikool kõrged nõuded ülikooli objekte teenindavate tehnikute kvalifikatsioonile.

G4S Eesti müügidivisjoni direktori Jaan Nappuse sõnul on hanke tingimuste rangusel omad plussid. „Ühest küljest räägib detailidesse süüvimine turvateenuse tellija teadlikkusest ning läbimõeldud valikutest. Teiseks, nii suure kliendi puhul seavad kõrged nõuded kvaliteedistandardi, mis mõjub trimmivalt kõigile turvavaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele,“ ütles Nappus.

Tartu Ülikooli kinnisvaraosakonna sisevalvetalituse juhataja Andres Kriibi sõnul on senine koostöö sujunud hästi. „Mis seal salata, latt on seatud kõrgele ning tellijana eeldame, et teeninduskvaliteet saab olema võrdselt kõrge kõikides piirkondades, kus vajame turvateenust,“ sõnas Kriibi.

Allikas: G4S koduleht

 

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806