Autor: Juuli Laanemets • 20. oktoober 2014

Basseinist kadus vesi ühe ööga

Jõhvi linna ainuke ujula, vene gümnaasiumis, jooksis ühe ööga veest tühjaks. Sügisest saadik on hoone avamist edasi lükatud, sest suvised remonditööd ei saanud tähtajaks valmis. Nüüd arvatakse, et vesi on tunginud vundamendi alla ja võib kogu hoone varisemisohtu seada, kirjutas reedene ajaleht Põhjarannik.

Jõhvi ainsa, 25 meetri pikkuse, ujula avamine on sel sügisel korduvalt edasi lükkunud. Septembris jäi ujula suletuks, kuna suvised remonditööd ei saanud kooli alguseks valmis. Oktoobris oli ujula mõned päevad lahti, kuid siis avastati, et lastel hakkasid silmad kipitama, ja vee happesuse tase osutus kehtivast normist kõrgemaks.

Ujulat haldava Jõhvi spordikeskuse direktor Tiit Tammaru sõnul oli kolmapäeva õhtul kõik korda saamas. “Vee happesuse probleemid said lahendatud. Nõutavast temperatuurist oli mõni kraad veel puudu. Arvasime, et neljapäeval võib ujujad vette lasta,” rääkis ta. Ent üllatuseks avastati neljapäeva hommikul, et öö jooksul oli suurem osa 306 kuupmeetrist veest basseinist haihtunud. Tammaru sõnul lõhkes üks toru. “Vesi kadus kusagile hoone vundamendi alla,” sõnas ta.

Abivallavanem Märt Marits ütles, et nii suure veehulga lekkimine võis kahjustada ka hoone vundamenti, sest maa sisse minnes pidi see vesi ju endale teed rajama. Enne kui ujulat taas kasutama hakata, tuleks tema arvates teha põhjalik ekspertiis, sest hoone seisukorda teadmata püsib seal varinguoht. “Pragusid on seal juba praegugi näha,” sõnas ta, lisades, et rääkis juba kolm aastat tagasi, et selle ujulaga tekivad suured probleemid.

Jõhvi vene gümnaasiumi ohtlikust olukorrast kirjutas Põhjarannik 2009. aasta juulis. Tookord tuvastas vallavalitsuse ekspertiis, et mitmed  2001. aasta remondi ajal tehtud ehitusvead on muutnud ujula varisemisohtlikuks.

Täispikk artikkel on loetav SIIT.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806