27. jaanuar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tööohutus algab organisatsioonikultuurist

Tööohutuskultuur on praegu oma arengus alles alguses

Töötervishoiu seotust organisatsioonikultuuriga puudutas pikemalt ohutuse aastakonverentsil Tallinna Tehnikaülikooli töökeskkonna ja -ohutuse õppetooli dotsent Marina Järvis.

Kolm lihtsat lahendust, mis aitavad parandada kogu organisatsiooni tööd. Seega võivad koosolekud ja arutelu töötervishoidu ning tööohutusega seotud teemadel tunduda küll aeganõuvana – eriti kui on väga täpselt teada, mis reeglid on vaja täita ning mis parandused läbi viia –, kuid see motiveerib kõiki töötajaid püstitatud eesmärke järgima. Sageli on organisatsioonis tööülesanded selgelt jagamata ja mõned kohad täitmata, mistõttu olemasolevad tööülesanded jagatakse ära põhimõttel “kellel aega on”. Oma positsioonile mittevastavate ülesannete täitmine tekitab aga kordades rohkem kulusid lisatöötundide ja tööstressi arvel, kui nõuaks ühe kindla ametinimetusega uue töötaja tööle võtmine.. Tulemustasu on küll tööandjale mugav lahendus ja eelduslikult toob rohkem kasumit, sest töötajad on motiveeritud kiirelt rohkem tootma. Pikemas perspektiivis kaob nii aga töömotivatsioon ja tehakse järelandmisi toote kvaliteedis, lisaks võib liiga kiire töötempo viia tööõnnetusteni.

1. Muudatuste läbiviimisel tuleb meeles pidada lihtsalt psühholoogist tõde, mis ütleb, et inimesed on altimad muudatustega kaasa minema, kui nende läbiviimisel on neid kaasatud

2. Tasub üle vaadata töökorraldus.

3. Vaata tasustamissüsteem üle

Tänapäeva teadmuspõhises ühiskonnas on võrreldes varasema industriaalühiskonnaga meie mõttemaailmas nihkunud fookus asjade omamiselt sellele, et inimese põhiväärtus on eneseteostus ning olulisel kohal selles on igapäevane töörõõm. See väljendub ka turunduses, kus on oluliseks saanud bränding ning tootega kaasnev lisaväärtus.Üha enam tehakse ostuotsuseid ka eetiliste väärtuste baasil, võttes arvesse ka firma töötajate rahulolu töötingimustega. Tihtipeale jäetakse organisatsioonisiseselt kasutamata väga lihtne igapäevane viis tööheaolu suurendamseks – tunnustus. Töötajad soovivad teada, et neid väärtustatakse ka muudmoodi kui läbi palganumbri.Allikas: Marina Järvis

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474