Aira Tammemäe • 12 märts 2015

5aastane garaniinõue tapab turusolkijad - võidab klient

AS Toode müügijuhi Erki Loigomi hinnangul on Kredexi toetuse abil korterelamute energiatõhususe tõstmiseks mõeldud ehitustööde viieaastane garantiinõue hea, sest puhastab turu isehakanud katusepanijatest.

Loigomi sõnul ei hirmuta pikem garantiinõue sugugi Eesti tuntuimat katusepanijat. „AS Toode on igati valmis pakkuma oma paigaldusteenustele 5 aastat garantiid. Tervitame seda sammu juba sellepärast, et Eesti odavehitusele orienteeritud turul toimuks mingigi areng kvaliteedi paranemise suunas,“ kommenteeris Loigom.  Tema hinnangul dikteerib suurematel objektidel hinna ja kvaliteedi suhet riigihanke seadus oma kõige odavama hinna nõudega, ka eratellijatele läheb hind korda rohkem kui kvaliteet. „Iga kingsepp on katuseehitaja, kingsepa elukutset kuidagi halvustamata. Ehitised ja rajatised on loodud kauem kestma, kui garantiiperiood, kuid mitmed puudused ei pruugi hetkel nõutud kahe aastaga välja paistma hakata. Meenutagem või Vaida silda või paljusid teisi teedeehituses avaldanud puudusi, mis on otseselt olnud ka riigihankeseaduse "ohvrid" ja tulemus.“

Kuigi katuste ehitusvead saavad Loigomi hinnangul selgeks aastaga või isegi kiiremini, on ka varjatumaid puudusi. „Viis aastat garantiid on ehitusvaldkonnas igati asjakohane garantiiperiood. Lisaks peaksime vajalikuks, et katuseehitajad oleks tõesti katuste ehitajad, neil oleks tulevikus kutsetunnistus ja pädevus,“ võtab Loigom teema kokku.

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806