Autor: kinnisvarauudised.ee • 4. august 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Riigihange nutiseadmetega ühendatud veearvestitele

21 Eesti Vee-ettevõtete Liitu (EVEL) kuuluvat vee-ettevõtet kuulutasid uue põlvkonna nutikate veearvestite ühisostuks välja riigihanke.

Hanke volitatud esindajaks on AS Matsalu Veevärk, projektijuhiks EVEL ning riigihankega seotud toiminguid teostab Hankepartner OÜ.

„Riigihanke eesmärgiks on osta uue põlvkonna nutikad veearvestid, mis võimaldavad olemasolevat joogivee taristut paremini ja kiiremini jälgida ning seeläbi parendada ka süsteemi hooldamist, töökindlust ning ressursikasutust,“ ütles EVELi juhatuse esimees Hans Liibek. „Tänu uue põlvkonna veearvestite paigaldamisele on võimalik varasemast oluliselt täpsemalt mõõta tarbitud veekoguseid, reageerida kiiremini veeleketele, torulõhkemistele ja samuti paremini auditeerida kasutatud ressursse – paraneb veevarustussüsteemi jätkusuutlikkus.“

Hans Liibeki sõnul võimaldab arvestite tööpõhimõte salvestatud andmete automaatset edastamist ja kauglugemist raadioside teel  vähemalt 50 meetri raadiusega „sõida mööda“ meetodil, mis on oluliselt mugavam ka tarbijatele: pole vaja enam igakuiselt andmeid edastada – vähem tüli ja meelespidamist.

EVELi tegevdirektor Vahur Tarkmees lisas, et uue põlvkonna arvestite oodatav eluiga on vähemalt 12 aastat, mis on kordades pikem vanema põlvkonna mehhaanilistest arvestitest.

Eeldatavasti septembris lõppeva riigihanke tulemusel sõlmib iga vee-ettevõte eduka pakkujaga hankelepingu kindlaksmääratud  arvu arvestite ostmiseks pakkumuses toodud hinnaga. AS Matsalu Veevärk sõlmib lisaks hankelepingule ka raamlepingu, mille alusel on hankijatel võimalik 4 aasta jooksul osta arvesteid täiendavalt. Riigihankes pakutud seadmete ühikhinnad fikseeritakse raamlepingus piirhindadena ning järgnevate tellimuste puhul ei ole pakkujal õigus küsida toodete eest kõrgemat hinda. Esimese tellimuse eeldatavaks mahuks on 25 333 veearvestit koos nutiseadmetega.

Riigihankega ostetavaid seadmeid finantseeritakse EL Ühtekuuluvusfondist 85% ulatuses. Ettevõtete omafinantseering on 15%. ELi toetusega soodustatakse tõmbekeskustest väljaspool kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduste kasutamist ning parandatakse seeläbi piirkondade konkurentsivõimet. Riigihanke maksumus selgub pärast hankelepingute sõlmimist.

Hankes osalevad Emajõe Veevärk AS; Järve Biopuhastus OÜ; Kadrina Soojus AS; Kohila Maja OÜ; Kose  Vesi OÜ; Kuremaa ENVEKO AS; Kärdla Veevärk AS; Matsalu Veevärk AS; Paide Vesi AS; Põlva Vesi AS; Põltsamaa Varahalduse OÜ; Rakvere Vesi AS; Rapla Vesi AS; Saku Maja AS; Sillamäe Veevärk AS; Strantum OÜ; Tartu Veevärk AS; Valga Vesi AS; Viimsi Vesi AS; Viljandi Veevärk AS; Võru Vesi AS.

Eesti Vee-Ettevõtete Liit ( www.evel.ee ) ehk EVEL on 1995. aastal loodud üleriigiline ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kaudu teenust osutavate vee-ettevõtjate ja sama tegevusalaga seotud teiste ettevõtjate vabatahtlik ühendus. EVELisse kuulub 43 vee-ettevõtet ja 26 vee-alaga seotud ettevõtet.

Autor: kinnisvarauudised. ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474