Tallinnas on viimase aasta jooksul üüripakkumiste arv liikunud tõusutrendis, lähivaldades vähenenud.
Harjumaa kinnisvaraturg on pealinnakeskne ja reeglina ostetakse eluase investeeringu eesmärgil just sinna, kuid unustatakse Tallinna lähivallad.
Kui Viimsi ja Rae vald kõrvale jätta, siis on näiteks Kiili, Saue ja Saku vallas on üürikorterite pakkumine praktiliselt olematu, kuigi nõudlus on reaalselt tuntav.
Renoveeritud majades kvaliteetselt renoveeritud kortereid või uusi kortereid uutes kortermajades ei ole üldse saada. Samas on tegemist kiiresti arenevate piirkondadega, mille taristutesse on tehtud ja tehakse jätkuvalt olulisi investeeringuid ning ei puudu ka elukondlik kinnisvaraarendus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hetkel on kinnisvaraportaalide andmetel kolme valla peale kokku ainult viis üüripakkumist, kuid üüride hinnatase on võrreldav Tallinna äärelinnaga. Samas on korterite turuhind tuntavalt soodsam kui Tallinnas, mis peaks toetama investeerimist korteritesse väljaüürimise eesmärgil.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?