PAKRI panustab rohetehnoloogiatesse

Paldiski Tuulepark  Foto: Erik Prozes

Ettevõtlusminister Liisa Oviir andis PAKRI Teadus- ja Tööstuspargile (PAKRI) üle vastutustundliku ettevõtluse hõbetaseme kvaliteedimärgise tänu aastatepikkusele järjepidevale panustamisele vastutustundlikku ja jätkusuutlikku ettevõtmisse.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark fokusseerib eeskätt rohetehnoloogia ja keskkonnasäästu tähtsaks pidavatele ettevõtetele, mis on omakorda vastutustundlik käitumine pargi arendamisel. PAKRI on aastast 2007 teinud tööd suurekaliibriliste tuuliku komponentide tootmisklientide koondamiseks Paldiskisse, pakkudes tuulikute tootjale väga head logistilist asukohta Põhja-Euroopas, võimalust kohapeal oma tuulikut testida ja kasutada, saada tootmiseks rohelist energiat ning pakkuda tööjõudu ja töötajatele meeldivat töökeskkonda, mis aitab kaasa nende produktiivsuse tõusule. Tööstuspark planeerib ka rohemärgise väljastamist.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi kontseptsioon töötati välja aastal 2007 ning on üks Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025 projekte, mis kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. Koostöös Tehnopoliga pakub PAKRI energia- ja keskkonnatehnoloogia (rohetehnoloogia) valdkonna ettevõtetele vajalikku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd. PAKRI Tark Linna uute hoonete rajamisel järgitakse maksimaalset energiatõhusust ning töökeskkonna kujundamisel töötaja produktiivsuse tõstmist, PAKRI Targa Võrgu eesmärk on pargi klientidele toota taastuvenergiat ja pakkuda uute tehnoloogiate testimise võimalust.

Mainor Ülemiste nõukogu esimees Ülo Pärnits sõnas, et Ülemistele ei jõuta nii kiiresti ehitada, kui paljud firmad tahavad siia oma bürood kolida. „Kogu arendus on tehtud ilma Euroopa fondide toetuste ja riigieelarve rahadeta, finantseerimine on tulnud Eesti pankadelt“ kinnitas Pärnits rahulolevalt. Tema sõnul on Eestis viis korda vähem büroopindasid, kui Skandinaavia pealinnades ja see on tühimik, mida ta tahab täita.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir märkis tunnustavalt, et juba praegu on Ülemiste Citys koos firmasid üle maailma, mis viivad Eesti majandust edasi.

 

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806