• 11.04.16, 10:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korterimüüjate hinnaootused kerkisid aastaga 8%, terendab seisak

Eesti suurimas kinnisvaraportaalis kv.ee oli märtsi lõpus müügiks 10 724 korterit. Aastaga suurenes korterite müügipakkumiste arv 7%. Müüjate hinnaootused on aastaga kerkinud 8% ning jõudsid märtsis tasemele 1444 eurot ruutmeetri eest.
Kinnisvaraportaali kv.ee juht Tarvo Teslon.
  • Kinnisvaraportaali kv.ee juht Tarvo Teslon.
  • Foto: Julia-Maria Linna
Nii pakkumiste arvu kui hindade tõusu veavad traditsiooniliselt Tallinn ja Tartu. Pealinnas on pakkumiste arv aastaga kerkinud 10% ning hinnaootused 6%. Tartus on pakkumiste arv suurenenud isegi 15%, samas on hinnaootused püsinud peaaegu muutumatuna. Tallinna korteripakkumise keskmine hind oli märtsis 1910 €/m² ja Tartus 1376 €/m².
„Müügis olevate korterite arvu suurenemise taga on peamiselt uusarendustes lisandunud korterid. Täna on KV.EE-s Tallinna uusarendustes müügiks 631 ja Tartus 130 korterit. Trend näitab jätkuvat kasvu ja võib prognoosida uute korterite valiku suurenemist ka järgnevatel kuudel,“ selgitas kv.ee juht Tarvo Teslon. Tema hinnangul on paratamatu, et nii suur pakkumiste arv paneb piiri hinnatõusule nagu on juhtunud Tartus. „Pakkumise suurenemine peaks jahutama hinnaootusi ka Tallinnas.“
Enamuses maakonnakeskustes on Tesloni kinnitusel aga kinnisvaraturu seis aga palju nutusem. Korterite müügipakkumiste arv on vähenenud ja seda kohati mitmekümne protsendi võrra. Nii on läinud näiteks Haapsalus, Jõgeval, Põlvas, Rakveres, Raplas, Valgas, Võrus, kuigi pakkumiste arv neis on enamasti statistiliste üldistuste tegemiseks liiga väike. Samas on hinnaootused tõusnud ka maakonnakeskustes.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele