6 juuli 2016

Pärnu uuendab Rüütli platsi

KAMP Arhitektide ideelahendus  Foto: KAMP Arhitektid

Pärnu kavatseb enne riigi suurt juubelit 2018. aasta 24. veebruaril uuendada Rüütli platsi koos selle ümbrusega ja püstitada Kuninga tänava põhikooli ette riigi rajajate monumendi, vähendab Pärnu Postimees.

“Esimeses etapis uuendame Rüütli platsi, teises etapis loome selle ja Kuninga tänava põhikooli vahele ajatelje ning kolmandas etapis tahaks pikendada Ringi tänava äärset jalakäijate ala Rüütli platsist bussijaamani,” ütles Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel Postimehele.

Tänavate ja Rüütli platsi ümberehitamiseks tahab linnavalitsus taotleda Euroopa Liidu struktuurifondidest miljon eurot ja lisada sellele omaosaluse. Monumendi jaoks on planeeritud 200 000 eurot.

Kuna eelmise aasta sügisel korraldatud Rüütli platsi ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistlus kukkus läbi, tellis linnavalitsus ideelahenduse KAMP Arhitektidelt, kus töötab üks Rüütli väljaku autoritest Jan Skolimowski. “Linnavalitsuse idee oli ühendada ajatelg, mis algab Kuninga kooli juurest ja lõpeb Rüütli platsil asuva iseseisvusmonumendiga,” selgitas linnakunstnik Janno Poopuu.

KAMP Arhitektide Jan Skolimowski ja Maie Raua eskiisi kohaselt laiendataks Aia tänaval Kuningast Rüütlini tänava ühes servas jalakäijate ala ligikaudu kaheksa meetri laiuseks. Sellel asuksid uus tänavakate, pingid ja tänavavalgustus, suvel saaks kõnniteele välikohvikuid panna.Tänavalõigu teisele poole jääks kahesuunaline autotee ja vana kõnnitee, ühel sõidureal võiksid ka autod parkida.

Uue kõnnitee ääres asuksid jutumulle meenutavad metalltahvlid, millele on graveeritud info ajaloosündmustest. “Aastaarv, paar rida teksti tõenäoliselt kahes keeles,” iseloomustas Poopuu.

Mitu tahvlit ja kui tihedalt kõnnitee äärde paigutatakse, selgub siis, kui projekt on valmis. Samuti selgub projektist Rüütli platsi lähiümbruse tänavakatte värv, valgustite väljanägemine jms. Küll on juba eskiisilt näha, et senisest kahest puuderivist säilib vaid üks.

Rüütli ja Ringi tänava Rüütli platsi ümbritsev tänavakate ehitatakse nii jalakäijate kui autode jaoks samale tasapinnale. “Nii saab Rüütli platsi paremini kasutada, üritusteks kogunev rahvahulk mahub lahedamalt ära. Küll aga on uus katend natuke kõrgemal kui Aia tänav,” rääkis Koppel.

Augustis tahab linnavalitsus välja kuulutada Rüütli platsi ja selle lähiümbruse projekteerimishanke, järgmisel aastal läheb ehitamiseks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806