Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juulis eelmise kuuga võrreldes viis protsenti 1662 euroni, analüüsib kinnisvarafirma1Partner Maa-ameti statistikat.

- Tundub, et vihmane ilm pööras Tallinna korterituru juulis tõusule.
- Foto: Erik Prozes
1Partner tegevdirektori Martin Vahteri sõnul oli tänavune juuli kinnisvarasektorile tavatult tegus. “Kehv ilm ajas inimesed internetti kinnisvarakuulutusi vaatama. Paralleelselt on valminud ka rida uusarendusi, mille müük keskmist ruutmeetri hinda statistiliselt kergitas,” rääkis Vahter.
“Uusarendustest on kõige suurem huvi äärelinna massehitusprojektidele Viimsis, Mustamäel ja Kakumäe tee ääres. Inimesed otsivad soodsaid ja mõistliku kvaliteediga uue aja magalakortereid ehk sisuliselt tänapäeva Lasnamäge.”
Martin Vahteri sõnul kõiguvad Tallinna korterite ruutmeetri hinnad ühe või paari kuu lõikes, kuid on suures plaanis samal tasemel. “Sama kehtib ka üürihindade kohta, mis langesid veidi aasta tagasi ja on jäänud nüüd pidama. Kuna äärelinna üürikorterid on kesklinnaga peaaegu samal tasemel, siis siin paistavad olevat veel käärid sees,” rääkis Vahter.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Juulis tehti Tallinna kinnisvaraga kokku 1080 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 113 miljonit eurot, mis on 4,5 protsenti enam kui eelmisel kuul. Juulis müüdi Tallinnas 723 korterit, mis on 2,6 protsenti rohkem kui juunis. Kalleim korter müüdi 405 000 ning odavaim 4 000 euro eest.
Juulis müüdi Tallinnas 35 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kolme võrra enam kui juunis. Kalleim maja müüdi 505 000 ning soodsaim 1000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi kuus elamumaa krunti, mis on 13 võrra vähem kui juunis. Kalleim krunt müüdi 240 000 ja odavaim 53 000 euro eest.
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.