Eile pani Endover Kinnisvara nurgakivi unikaalsele 1,3 hektari suuruse park-õuealaga uusarendusele Haaberstis. Harku järve läheduses asuvale alale on planeeritud kolm kortermaja, millest esimene valmib 2017. aasta kevadel.

- Eile pani Endover Kinnisvara nurgakivi unikaalsele 1,3 hektari suuruse park-õuealaga uusarendusele Haaberstis.
- Foto: Endover Kinnisvara
„Tallinn laieneb meeletu tempoga – lastega pered ja kesklinna saginast tüdinud inimesed otsivad pealinna servalt rahulikumat elurütmi, rohelisemat keskkonda ja loomulikult soodsamat hinda,“ sõnas Endover Kinnisvara Eesti piirkonna juht Oliver Makko. „10 aasta pärast võib Peetrit, Laagrit ja Tabasalu tinglikult Tallinna linnaosadeks nimetada – Harku järve piirkond on siis kesklinnale juba väga lähedal. Logistikat kiirendab ka tuleval aastal valmiv uuendatud Haabersti ringristmik.“
Aurora Park on Makko sõnul ebatavaline ja ainulaadne arendus just oma tohutu õueala ja sellega kaasnevate lisaväärtuste poolest – ligi pooleteise hektari suurust hoovi ongi õigem nimetada pargiks. „Siia on planeeritud spordi- ja mänguväljakud, kus saab aktiivset eluviisi harrastada nii suvel kui talvel – soojal ajal korvpalli, jalgpalli, rulatamist ning külmal ajal uisutamist ja jäähokit. Neid täiendavad vaba aja veetmise alad nagu näiteks grillinurk koos pikniku alaga ja koht, kus oma lemmikloomaga tegeleda.“
Aurora Pargi arhitekt Tormi Sooväli lisas, et kinnisvara arendamine ei ole pelgalt uute hoonete ehitamine tühja koha peale, vaid eesmärgiks on elukeskkonna loomine ja kujundamine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Korterite hinnad algavad Aurora Parkis 46 000 eurost, ruutmeetri hind alates 1229 eurost. 34–92 ruutmeetriste 2-4toaliste korterite keskmiseks ruutmeetri hinnaks tuleb 1530 eurot, mis teeb sellest Tallinna ühe soodsaima arenduse. Portaali Kv.ee käesoleva aasta lemmikuusarenduseks valitud Aurora Pargi esimeses etapis on 73% korteritest juba omaniku leidnud.
Aurora Park nurgakivi
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.