Statistikaameti andmetel väljastati 2016 kolmandas kvartalis ehitusluba 1485 eluruumile, mida on üllatuslikult mullusest vähem.

- Ehitusväli Peetri külas Tallinna külje all 2016. aastal.
- Foto: Raul Mee
Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli 142 100 m². Eluruumide ehituslubade väljastamise arv vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%, ehitusloa saanud eluruumide pindala aga kerkis 4%.
Ehituslubade marginaalse vähenemise tõttu ei peaks eeldama, et eluruumide arendamine saab pidurid peale. Pealinna kinnisvaraarendajad räägivad kui ühest suust, et ehituslubade menetlemine võtab järjest enam ja enam aega. Seega arendajad küll tahaksid uusi projekte välja tuua, kuid bürokraatiamasin takistab neid.
Ehituslubade arvu tagasimineku tõttu ei maksa ka korteripuudust prognoosida. Varasemate kvartalite jooksul on ehituslubade väljastamine olnud üsnagi tempokas, mis lubab arvata, et koduotsijaile jagub piisavalt valikut.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?