9. veebruar 2017

Endover ja Bauschmidt jõudsid kokkuleppele

Vaade City Residence'i fassaadile maja hooviküljest.
Autor: Raul Mee

Endover Kinnisvara gruppi kuuluv OÜ Tartu mnt 56 ja Bauschmidt OÜ said City Residence’i ehitusega seotud erimeelsustes kokkuleppele, teatasid ettevõtted.

Bauschmidt ja Endover Kinnisvara sõlmisid kohtuliku kompromissi, mille kohaselt lõpetasid vaidluse Tartu mnt 56 asuva City Residence elu- ja ärihoone tähtaegse valmimise üle. Tulenedes kujunenud olukorrast tegi Endover Kinnisvara järeleandmisi lepingust lähtuvate sanktsioonide nõudmisel ning pooled sõlmisid õiguskindla kokkuleppe.

Bauschmidt nõustus 550 000 eurose leppetrahviga ja võttis kompromissiga kohustuse kõrvaldada kiiresti uusarenduse vaegtööd. Tagatud on ka hilisemate garantiitööde tegemine.

“Vaatamata hoone tähtaegse valmimise probleemidele kerkis koostöös Bauschmidtiga Tallinna üks esinduslikemaid hooneid City Residence,” kommenteeris Endover Kinnisvara Eesti piirkonna juht Oliver Makko. “Soovime Bauschmidtile edu tekkinud probleemide lahendamisel ning tellijate, alltöövõtjate ja pankade usalduse tagasivõitmisel. City Residence ostjaid Bauschmidti saneerimine ei mõjuta, garantiitööde teostamiseks on antud tagatis ning arendajana garanteerime kõigi garantiiperioodi küsimuste lahendamise. Hoone uutele omanikele ja kasutajatele soovime suurepärase valiku nautimist.”

“Oleme rahul, et vaatamata teatud erimeelsustele tellijaga õnnestus konstruktiivsete läbirääkimiste tulemusena jõuda mõlema poole huve mõistlikult arvestava kokkuleppeni,” kommenteeris kokkulepet Bauschmidti juhatuse liige Mait Schmidt. “City Residence on üks Tallinna viimase aja pärleid, mille valmimiseks tegid maksimaalseid pingutusi mõlemad pooled.”

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806