23. veebruar 2017

Kalaranna arhitektuuri&shyvõistluse võitis Kadarik Tüür

Kalaranna 1 võidutöö "Kesk-küla".
Autor: Pro Kapital

Pro Kapitali Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistlusele laekunud üheteistkümne töö hulgast pälvis esikoha arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võistlustöö “Kesk-Küla”.

Töö autorid on Mihkel Tüür, Ott Kadarik, Viktoria Andrejeva, Marleen Stokkeby, Harri Kaplan, Kristi Tuurmann, Katerina Veerde ja Raul Kalvo. Žürii tõstis esile “Kesk-küla” tugevat ja selget üldist kontseptsiooni omanäolise linnaehitusliku idee ja läbimõeldud jalgteedega, mis arvestab Kalaranna potentsiaali äritänavana, avaldas Pro Kapital oma kodulehel.

Võidutöö preemiafond on 25 000 eurot ning lisaks alustatakse võitjaga läbirääkimisi projekteerimislepingu sõlmimiseks.

Arhitektuurivõistluse III koha vääriliseks tunnistati Arhitektuuribüroo Pluss võistlustöö “Merekodu” ja arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ võistlustöö “Marmelaad”, nende preemiafondiks oli 12 000 eurot. “Merekodu” ideekavand pakub piirkonnale välja Kalamaja ja kesklinna vanema hoonestusega haakuva stiiliga modernsed uusehitised. Võistlustöö “Marmelaad” oli inspireeritud tööstuspärandist ja seetõttu äärmiselt ratsionaalne.

ASi Pro Kapital Grupp juhatuse esimees ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Paolo Michelozzi ütles, et võidutöö oli hästi läbimõeldud ja arvestab piirkonna omapärasid, kuid ka kolmanda koha tööd olid väga tugevad.

Žürii otsustas samas välja anda ka kaks eripreemiat arhitektuuribüroo Stuudio Tallinn tööle “Pärandmaastik” ja arhitektuuribüroo Didrihsons un Didrihsons SIA tööle “Klaiva”. “Pärandmaastik” töö eristus mitmekihilise maastikulahendusega, millega võimendati looduslikku rannaala. “Klaiva” arhitektuurne lahendus eristus plastilisuse ja mastaabitunnetusega.

Kõigi arhitektuurivõistluse töödega on võimalik tutvuda 22.veebruarist 26. märtsini Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistlust korraldasid kinnistu omanik AS Pro Kapital Eesti koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna linnaplaneerimisametiga. Kinnistu hoonestamist takistas väga pikka aega planeeringualane kohtuvaidlus.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806