Nõuanded koduostjale: laenu tagatis ja lisatagatis

Elutuba
Lisatagatis tuleks esimesel võimalusel hüpoteegist vabastada.

Enamasti panditakse laenuandjale ostetav kinnisvara ehk kinnisvaraobjektile seatakse hüpoteek. Sisuliselt ei ole laenuandja jaoks siiski vahet, kas laenu tagatiseks on ostetav vara või mõni muu kinnisvara.

Nõuanded koduostjale. Praktilised nõuanded, kuidas leida unistuste koduKui laenuvõtjal ei ole omaosaluse tasumiseks piisavalt raha, võib lahendus olla lisatagatise või lisatagatiste leidmises. Kui koduostjad seavad laenu tagatiseks tavaliselt ostetava vara, siis lisatagatis on enamikul juhtudel laenuvõtjale endale või näiteks tema vanematele kuuluv mõni muu kinnisvaraobjekt.

Lisatagatise omanikud peavad mõistma, et laenu tagasimaksmise tõrgete puhul vastutavad nemadki. See tähendab, et pank võib laenu tagasimaksete katkemisel realiseerida kas tagatise või lisatagatise – kumb talle mugavam ja lihtsam tundub.

Seetõttu võiks juba piisavalt laenu tagasi maksnud koduostja vabastada riskide maandamiseks lisatagatise kohustustest ehk lisatagatisel oleva hüpoteegi kustutada.

 

 

 

 

 


Kinnisvaraanalüütik Tõnu ToomparkLoe pikemalt nii eeltoodud kui muudest nõuannetest käsiraamatust „NÕUANDED KODUOSTJALE"mille autor on kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark.Käsiraamatu saad osta Kinnisvarakooli raamatupoest.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised