Autor: Tõnu Toompark • 10. märts 2017

Nõuanded koduostjale: laenu tagatis ja lisatagatis

Lisatagatis tuleks esimesel võimalusel hüpoteegist vabastada.
Autor: Pixabay

Enamasti panditakse laenuandjale ostetav kinnisvara ehk kinnisvaraobjektile seatakse hüpoteek. Sisuliselt ei ole laenuandja jaoks siiski vahet, kas laenu tagatiseks on ostetav vara või mõni muu kinnisvara.

Kui laenuvõtjal ei ole omaosaluse tasumiseks piisavalt raha, võib lahendus olla lisatagatise või lisatagatiste leidmises. Kui koduostjad seavad laenu tagatiseks tavaliselt ostetava vara, siis lisatagatis on enamikul juhtudel laenuvõtjale endale või näiteks tema vanematele kuuluv mõni muu kinnisvaraobjekt.

Lisatagatise omanikud peavad mõistma, et laenu tagasimaksmise tõrgete puhul vastutavad nemadki. See tähendab, et pank võib laenu tagasimaksete katkemisel realiseerida kas tagatise või lisatagatise – kumb talle mugavam ja lihtsam tundub.

Seetõttu võiks juba piisavalt laenu tagasi maksnud koduostja vabastada riskide maandamiseks lisatagatise kohustustest ehk lisatagatisel oleva hüpoteegi kustutada.

 

 

 

 

 

Loe pikemalt nii eeltoodud kui muudest nõuannetest käsiraamatust „NÕUANDED KODUOSTJALE"mille autor on kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark.Käsiraamatu saad osta Kinnisvarakooli raamatupoest.

 

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806