4 aprill 2017

Tuleohutusnõuded läbisid tõsise uuenduskuuri

Kuigi tuleohutus tagamine on kinni kümnetes pisiasjades, on suures pildis tegemist põhimõttelise valikuga.  Foto: Andras Kralla

Uuenenud ja 2018. aastal kehtima hakkav tuleohutusnõuete määrus toob muutusi eeskätt uute majade ehitajatele ning vanade renoveerijatele, teatas Päästeamet.

Järgmise aasta alguses jõustuvad uuenenud tuleohutusnõuded ehitistele lubavad püstitada senisest keerukamaid ja kõrgemaid, kuni kaheksakorruselisi puithooneid. Samuti saab senisest rohkem kasutada puitu nii sise- kui ka välisviimistluses.

 

Äripäeva tuleohutuskonverents toimub tänavu 24. mail. Vaata kava ja registreeri end SIIT!

Avalik-ühiskondlike hoonete ja kortermajade omanikele hakkavad kehtima uued nõuded evakuatsiooninõuete tagamiseks ning päästetööde efektiivsemaks läbiviimiseks. Alates 2018. aasta algusest peavad kõik avalik-ühiskondlike hoonete ja kortermajade tuletõkkeuksed takistama ka suitsu levikut, samuti tuleb kortermajade kõik ühiskasutused olevad uksed varustada seestpoolt võtmeta avatavate lukkudega.

Uued nõuded ei laiene eramajaomanikele, kellel on plaanis teha vaid lihtsamaid renoveerimistöid, kuid olemasoleva hoone rekonstrueerimisel hakkavad kehtima uuenenud nõuded sarnaselt uue hoone ehitamisele.

Päästeamet ja siseministeerium kaasasid parimate lahenduste leidmiseks spetsialiste paljudelt elualadelt, alates haiglatest lõpetades ehitusmaterjalide tootjatega, kes panustasid oluliselt uuenenud määruse lõppsõnastusse.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juht Marko Rüü sõnul on viimaste aastate jooksul lisandunud uusi tuleohutusalaseid teadmisi hoonete ehitamisel ja kasutamisel.

"Kaksteist aastat muutumatuna püsinud ehitiste tuleohutusnõuete määrus ei aidanud enam kaasa ehitussektori arengule ja hoonete üldisemaks turvalisemaks muutumisele,“ kommenteeris Rüü.

Siseminister Andres Anvelt kommenteeris, et määrus aitab kaasa ehitussektori arengule, andes projekteerijatele ja ehitajatele võimaluse kasutada uusi materjale ja tehnoloogiaid.

„Projekteerijate ja ehitajate ülesanne on anda omanikele üle tuleohutu ja nõuetele vastav hoone. Kasutuselevõtmise hetkest vastutavad hoone turvalisuse ja tuleohutuse eest aga selle omanik ja kasutajad,“ lisas Anvelt.

Uuenenud määrusega on võimalik tervikmahus tutvuda Riigi Teatajas SIIT.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806