Saksa ajaloolane võrdles kinnisvara ja aktsiate tootlust 150 aasta jooksul 16 riigis ning jõudis üllatavatele järeldustele, vahendas Äripäev Handelsblatti.
Bonni ülikooli majandusprofessor Moritz Schularick uuris aktsiate ning kinnisvara tootlust alates 1870ndatest aastatest tänapäevani ja ütles, et kinnisvara tegi aktsiatele pooleteise sajandiga ära. Nimelt tõusis kinnisvara hind keskmiselt aastas 8-8,5 protsenti, aktsiate väärtus aga 7-7,5 protsenti. Samas tõi ta võrdluseks võlakirjad ja pangadeposiidi, kus olukord oli iseäranis nutune. Esimeste puhul oli keskmine aastane tootlus 1,5 ja teise puhul kõigest 0,3 protsenti.
Samas rõhutas professor, et sellest ei saa järeldada nagu oleks kinnisvara puhul tegu automaatselt parema investeeringuga. Tema sõnul on kinnisvara tootlus „üsna noor areng“. Kõige suurem kasv on selles vallas olnud Austraalias, samal ajal kui Saksamaal on see näitaja alates 2010. aastast sisuliselt paigal seisnud.
Loe täispikkuses ülevaadet
SIIT.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?