Viimsi saab puiduhakke katlamaja

Hakkepuit
Hakkepuit Väo Hakke territooriumil

Adven Eesti planeerib Viimsisse ligi kolme miljoni euro suurust investeeringut, et ehitada Haabneeme alevikku uus puiduhakke katlamaja ja ühendada kaugküttevõrgud.

Investeeringu järel langeb toasooja hind ligi 12 000 Viimsi valla elanikule vähemalt 12 protsenti, teatas energiaettevõte.

Tööde käigus ehitatakse ligi 2,5 miljoni euro eest Haabneeme alevikku uus puiduhakke katlamaja ning ligi 500 000 euroga ühendatakse Haabneeme ja Viimsi soojavõrgud. Ühendamine võimaldab mõlemas piirkonnas saada kasu odavama kodumaise kütuse kasutamisest ja soojuse hinnad võrdsustada.

“Viimsi üleviimine soodsamale puiduhakke küttele sõltub veel vaid KIK-i (Keskkonnainvesteeringute Keskus – toim) toetusotsusest, kuid kogemused näitavad, et sarnase positiivse mõjuga projektidele paneb KIK reeglina õla alla,” kommenteeris Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam. Kui asjad sujuvad, läheb ehitus lahti sügisel ja uus katlamaja valmib 2018 lõpus.

Viimsi abivallavanema Oliver Liidemanni sõnul on uuele katlamajale juba mõnda aega sobivat maad otsitud ja on rahul, et pikaajaline maakasutusleping soojusettevõttega sai sõlmitud. Vallaeelarvesse loodab ta puiduhakke katlamajast märkimisväärset kokkuhoidu.

2013. aastast ette valmistatud Haabneeme puiduhakke kaugküttekatlamaja võimsuseks on projekteeritud 6MW ja ehitustööde maksumusest ligi poolele summale küsitakse toetust KIKist. Uut valmivat katlamaja jäävad tipukoormuste katteks ning puiduhakke katlamaja hooldusperioodidel toetama praegu töötavad gaasikatlamajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised