Piirita Keskuse katusele tuleb päikese­elektrijaam

Piirita Keskus
Võimas päikeseelektrijaam rajatakse Piirita Keskuse katusele metallist...

Merivälja teel asuva Piirita Keskuse katusele rajatakse suve jooksul päikeseelektrijaam, millest saab selle valmimishetkel suurim päikeseelektrijaam Tallinna linnas.

Jaama rajamise otsus sündis erinevate asjaolude kokkulangemise tulemusena, mistõttu nähakse jaama selgelt tasuva ja vajaliku investeeringuna, edastas hoonet haldav BPT Real Estate.

Piirita Keskuse omaniku Baltic Horizon Fundi jaoks on oluline tarbimiskohas toodetava taastuvenergia kasutamine. Päikesepaneelidest toodetud elektri abil hakatakse kompenseerima päikeselistel tundidel suurenevat jahutuskompressorite elektrikoormust. Samuti võimaldab jaam fikseerida selles toodetava elektrienergia hinna vähemalt 25 aastaks. Lisaväärtuseks on Piirita Keskuse kui hea emotsiooni ja rannalähedase keskuse identiteedi seos päikesega ja päikesest saadava energiaga.

Päikeseelektrijaama võimsuseks on planeeritud 50 kW, mis tähendab, et päikesejaam on valmimise hetkel Tallinna linna suurim. Keskuse lamekatusele paigaldatakse paneelid ajaloolise hoone katuse terviklikkust rikkumata – metallist raamidele ja ballastkoormusega. Jaama tasuvusaeg on seitse aastat. Kahe hooneosa katustele pannakse kokku pea 200 päikesepaneeli.

Piirita Keskus asub 1980. aasta olümpiamängude pressikeskuse jaoks ehitatud hoones, kus veel mullu tegutses Pirita linnaosavalitsus. 2016. aasta renoveerimistööde käigus sai hoone uue otstarbe, sisu ja väljanägemise, millega Piirita Keskus kujundati kohalikule elanikule suunatud mugavuskeskuseks.

Arhitekt Priit Kaljapulk säilitas hoone suviselt kerge ja avatud olemuse. Hoone terrasse ning mere ja päikese poole avanevaid ruume saab nautida eelkõige soojadel kuudel. Keskusest leiab mitmeid toitlustusasutusi, kauplusi ja teenusepakkujaid. Võtmeüürnikud on Rimi Supermarket ja spordiklubi MyFitness.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised