2. august 2017

Piirita Keskuse katusele tuleb päikese&shyelektrijaam

Võimas päikeseelektrijaam rajatakse Piirita Keskuse katusele metallist raamidele ja ballastkoormusega.
Autor: BPT Real Estate
Merivälja teel asuva Piirita Keskuse katusele rajatakse suve jooksul päikeseelektrijaam, millest saab selle valmimishetkel suurim päikeseelektrijaam Tallinna linnas.

Jaama rajamise otsus sündis erinevate asjaolude kokkulangemise tulemusena, mistõttu nähakse jaama selgelt tasuva ja vajaliku investeeringuna, edastas hoonet haldav BPT Real Estate.

Piirita Keskuse päikeseelektrijaam koosneb Winaico toodetud paneelidest ja selle paigaldab AU Energiateenus OÜ. Hoone omanikku esindav BPT Real Estate tegevjuht Ülari Niinemägi ütles kinnisvarauudised.ee-le, et investeering elektrijaama rajamisse jäi alla 50 000 euro. Päikesejaama aastane elektritoodang ulatub 46 MWh-ni.

Piirita Keskuse omaniku Baltic Horizon Fundi jaoks on oluline tarbimiskohas toodetava taastuvenergia kasutamine. Päikesepaneelidest toodetud elektri abil hakatakse kompenseerima päikeselistel tundidel suurenevat jahutuskompressorite elektrikoormust. Samuti võimaldab jaam fikseerida selles toodetava elektrienergia hinna vähemalt 25 aastaks. Lisaväärtuseks on Piirita Keskuse kui hea emotsiooni ja rannalähedase keskuse identiteedi seos päikesega ja päikesest saadava energiaga.

Päikeseelektrijaama võimsuseks on planeeritud 50 kW, mis tähendab, et päikesejaam on valmimise hetkel Tallinna linna suurim. Keskuse lamekatusele paigaldatakse paneelid ajaloolise hoone katuse terviklikkust rikkumata – metallist raamidele ja ballastkoormusega. Jaama tasuvusaeg on seitse aastat. Kahe hooneosa katustele pannakse kokku pea 200 päikesepaneeli.

Piirita Keskus asub 1980. aasta olümpiamängude pressikeskuse jaoks ehitatud hoones, kus veel mullu tegutses Pirita linnaosavalitsus. 2016. aasta renoveerimistööde käigus sai hoone uue otstarbe, sisu ja väljanägemise, millega Piirita Keskus kujundati kohalikule elanikule suunatud mugavuskeskuseks.

Arhitekt Priit Kaljapulk säilitas hoone suviselt kerge ja avatud olemuse. Hoone terrasse ning mere ja päikese poole avanevaid ruume saab nautida eelkõige soojadel kuudel. Keskusest leiab mitmeid toitlustusasutusi, kauplusi ja teenusepakkujaid. Võtmeüürnikud on Rimi Supermarket ja spordiklubi MyFitness.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Külli KaljulindReporter-toimetaja Tel: 58 223 022
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474