6. september 2017

Tallinna lennujaam ehitab parkimismaja

Tallinna lennujaam koos kavandatava parkimismajaga, mis valmib 2019.
Autor: Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaama ning KMG Inseneriehituse AS ja Läti ettevõte AS LNK Industries allkirjastasid ehituslepingu 1100 kohalise parkimismaja rajamiseks.

Parkimismaja saab valmis 2019. aastaks, teatas Tallinna lennujaam.

Tallinna lennujaama taristu arendusdirektori Tõnu Mühle sõnul tingib lennujaama läbivate reisijate arvu kasv täiendavad nõudmised ka parkimisvõimalustele. „Täna lennujaama ees kasutusel oleval parkimisalal on ruumi 450 sõidukile ning tippaegadel on reisijatel raskusi oma sõidukitele parkimiskoha leidmisega,“ märkis Mühle.

Projekteerimis- ja ehituslepingu maksumuseks kujuneb ligi 13 miljonit eurot. Projekteerimisega alustatakse kohe, kuid ehitustegevus algab alles 2018. aasta jaanuaris. Ehitustööde valmimise hinnanguline tähtaeg on 1. jaanuar 2019.

Ehitusperioodi ajaks laiendab Tallinna lennujaam ajutiselt A2 parklat Ülemiste hotelli suunas. Taksodele tagatakse ligipääs reisiterminalile kogu ehitusperioodi vältel.

Kolmekorruseline parkimishoone jaotub viieks omavahel ühendatud osaks. Reisiterminali ja tulevase parkimismaja ühenduse piirile rajatakse liikuvad kaldteed, liftid ja trepikojad, mida omakorda ühendavad läbi korruste ulatuvad kaetud katusega valgusavad. Parkimismaja ülemine tasapind asub samal kõrgusel reisiterminali esise parkimisalaga, seega ei kao reisiterminalist avanev vaade Ülemiste järvele ega ka Tartu maanteel sõitjatele rehielamut meenutava terminalihoone vaade.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474