Tõnu Toompark • 12 september 2017

Statistika: eluasemelaenude jääk kasvas aastaga 6,3%

Uusarenduste müügi aktiivsust näitab muuhulgas fakt, et Kultuurikatla korstna kõrvale ehitatava Katla maja kõik korterid olid ehituse alguseks juba maha müüdud.  Foto: kinnisvarauudised.ee

2017 teise kvartali eluasemelaenude käive ehk väljastatud uute eluasemelaenude maht oli 306 miljonit eurot. Aastatagusega võrreldes suurenes laenukäive 16%.

Kiireneva laenukäibe kasvu tingimustes suurenes tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude jääk 6,85 miljardi euroni. Laenujäägi aastane juurdekasv on 6,3% ja see on viimase kaheksa aasta kõrgeim näitaja.

Laenukäibe kasvu taga on eelkõige Tallinna ja Harjumaa aktiivne arendusturg. Uusarenduste eluruumid on turu keskmisest kõrgema väärtusega. Sellest tuleneb kõrgem elamispindade tehingute käive ja siit omakorda kasvav laenukäive.

Oluline on muuhulgas asjaolu, et kiire keskmise palga tõus ja kõrge tööhõive on turule toomas uusi potentsiaalseid laenuvõtjaid. See paneb laenujäägi ja -käibe kõrval kerkima ka eluasemelaenude arvu. 2017 teise kvartali lõpu seisuga oli teenindamisel 173 401 eluasemelaenu lepingut. Eluasemelaene on aastatagusest 5126 rohkem.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806