Keskkonnaamet tuletab seoses Maardu järve lastud karpkaladega meelde, et võõrliike ei tohi Eesti veekogudesse asustada.
Selleks, et üldse mingeid kalu kuhugi veekogusse lasta, on vaja kõigepealt hankida keskkonnaameti luba. Karpkalu, nagu ka teisi võõrliike, Eesti veekogudesse asustada ei lubata, kuna need ohustavad veekogude ökosüsteemi.
Maardu linnavalitsus kavatses Maardu järve puhastada karpkaladega, mis muudavad põhjasetteis sonkides vee paraku veelgi sogasemaks. Maardu järve puhastamiseks on vaja leida muid võimalusi, selgitas keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko. Harrastuskalameeste poolt armastatud Maardu järve võib asustada näiteks haugi.
Kui veekogusse kalu asustatakse, peab selle juures viibima ka loa andja ehk keskkonnaameti esindaja. Eraomandis, sh mitte avalikuks kasutamiseks oleva veekogu asustamise juures peab viibima veekogu omanik või tema esindaja.
Eestis looduslikult esinevate kalaliikide veekogusse asustamise nõuete rikkumise eest karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut, juriidilist isikut rahatrahviga kuni 32 000 eurot.
Seotud lood
Kas olete kauplustes märganud puu- ja juurviljade leti kohal sinise kumaga UV-lampi ning mõelnud, et miks see seal on? See on lendavate kahjurite peletamiseks. Samamoodi on kaubandusasutustes, tootmistes, tööstustes ning põllumajandusettevõtetes varjatud kohtadesse peidetud näriliste ning roomavate kahjurputukate jaoks püünised.