• 03.10.17, 20:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Häire: üle tuhande kinnisvarafirma viivitab

Alates 1. oktoobrist muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 12 985 ettevõttel, millest ligi 10% on kinnisvarafirmad.
Häire: üle tuhande kinnisvarafirma viivitab
  • Foto: Pixabay
Seda on kokku üle tuhande ettevõtte rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, avaldas häirekella lööv Creditinfo.
Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (2292 ettevõttel), kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2194 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1260 ettevõttel). Numbrid hõlmavad üksnes seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, mis ei ole esitanud 2016. aasta majandusaruannet.
Creditinfo Eesti AS arendusdirektor Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et nõrku majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata ja suure tõenäosusega on paljud sellised ettevõtted oma tegevust lõpetamas.
Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Creditinfo ei soovita sellisele ettevõttele krediidiga müüa. Negatiivne krediidihinnang võib kitsendada ka pangast laenusaamise võimalusi, mõjutada tarnijaid kehtestama ettevõttele karmimad krediiditingimused või jätta ettevõtte ila mõnest uuest kliendist.
„Creditinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest,“ märkis Jäger. Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuut kuud ehk ettevõtteid, mille puhul ei ole majandusaruande esitamiseks kohustuslik kuupäev veel saabunud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele