Turvafirma G4S andmetel tabas videosüsteemide tootja Dahua videosalvesteid küberrünnak, millega kadus mõnede salvestiga ühendatud turvakaamerate pilt ja piirati omaniku ligipääs seadmetele.
Teadaolevalt on Eestis kasutusel üle 1000 Dahua salvestusseadme. G4S teab siinsest kahest juhtumist, kus videosalvestisse oli sisse häkitud, vahendas Äripäev.
Ohustatud on need Dahua turvakaamerate salvestusseadmed, mis on ühendatud internetti ja mille tarkvara ei ole pärast selle aasta juulit uuendatud. Rünnakutelaine algas 19. septembril ning praeguseks on tootjafirma teinud tarkvarauuenduse, mis seadmeid samasuguste rünnakute eest kaitseb.
Kuidas aru saada, et seade on küberründe ohvriks langenud? Salvesti omanik näeb turvakaamera pildi asemel musta ekraani ja kaamera nimetuse asemel on ekraanil tekst „Hacked“. Lisaks on muudetud seadmete paroolid ja tõkestatud sellega ligipääs.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kõiki otse internetti ühendatud seadmeid on võimalik häkkijatel rünnata ja võtta need oma kontrolli alla. Minimaalne, mida iga kasutaja selle ärahoidmiseks teha saab, on vahetada seadme kasutajanimi ja parool ning uuendada seadme tarkvara, soovitab turvafirma.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?