11 detsember 2017

Valitsus hangib lisaraha kinnisvara&shytehingutelt

Foto: Äripäev

Riigikogu võttis menetlusse valitsuse algatatud eelnõu käibemaksuseaduse muutmiseks, mis laiendab oluliselt kinnisvaratehingute käibemaksustamist.

Eelnõu kannab numbrit 556 SE, avaldas riigikogu pressitalitus. Käibemaksu muudatused puudutavad ehitusmaad.

Kehtiva korra kohaselt ehitamiseks mõeldud kinnisasja müüki käibemaksuga ei maksustata, välja arvatud juhud, mis on seaduses välja toodud. Näiteks maksustatakse käibemaksuga ehitiseta maa müüki, kui maatükile on detailplaneeringuga antud ehitusõigus.

Et senisest rohkem käibemaksu koguda, laiendab seadusandja ehitusmaa mõistet ja maksustab tulevikus käibemaksuga ka neid maatükke, mis on projekteerimistingimuste, riigi eriplaneeringu või kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu kohaselt ehitamiseks kavandatud või mille kohta on esitatud ehitusteatis või mille sihtotstarve on elamumaa või ärimaa.

Lisaks muutub praegune ja teatud juhtudel vabatahtlikult lisatav käibemaks kohustuslikuks. Selgituseks, kui praegu saab rajatisega, kuid hooneta maa hinnale soovi korral käibemaksu lisada sellest maksuhaldurit eelnevalt teavitades, siis edaspidi tuleb käibemaks lisada igal juhul.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806