15. detsember 2017

Ehitustööd lükkuvad, lepinguid öeldakse üles

Elari Udam
Autor: Raul Mee
Ehitushindade kontrollimatu tõus ja tohutu tööjõupuudus lükkab kortermajade arendamist edasi ja nii tellijail kui ehitajail tugevneb soov lepinguid üles öelda.

Eramuehitus on päris soiku vajumas, avaldas Pindi Kinnisvara.

Pindi Kinnisvara tegevjuht Elari Udam ütles, et kevadised ohumärgid on osutunud tõeks. „Ligi 20%line ehitushinna tõus ja probleemid kvalifitseeritud tööjõu leidmisel on muutunud nii sügavaks, et see mõjutab ka otseselt kinnisvarasektorit, sest kõik äriplaanid enam lihtsalt ei toimi,“ kommenteeris ta.

„Kui näiteks äärelinna soodsate uute korterite jääk kahaneb alla kriitilise piiri, on sellel otsene mõju järelturu korterite plahvatuslikule hinnatõusule, mis turu praegust stabiilsust arvestades pole kindlasti hea uudis. See omakorda veab üles teiste korterite müügihinnad ja nii need uued tõusulained tekivad,“ selgitas Udam.

Teiseks hoogu koguvaks suureks probleemiks ehitusturul on lepingute ülesütlemine. „Oleneb, kumma poole närvid rohkem vastu peavad, kuid ülesütlemissoove on olnud juba mõlemalt poolt - kord tunneb tellija, et ehitaja ei suuda lubadusi täita ja kord tunneb ehitaja ise, et aasta tagasi sõlmitud ehitusleping on tänastes tingimustes liiga ahistav ja odavam on maksta leppetrahvi, kui edasi piinelda,“ märkis Udam.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474