Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas kaardistamise ja andmebaaside pidamisega tegelev Eesti Geoloogiateenistus alustas tegutsemist 1. jaanuaril Rakveres.

- Rakvere keskväljak
- Foto: Äripäev
Eesti Geoloogiateenistuses töötab ministeeriumi teatel kolm Lääne-Virumaa inimest ja teenistuse põhiülesanneteks on Eesti geoloogiline kaardistamine, maapõuealaste andmebaaside ehk geoloogiafondi ja puursüdamike kogu pidamine ja digitaliseerimine, hüdrogeoloogiline seire, rannikute ja seismoseire, geoloogia valdkonna uuringute teostamine, kompetentsuse arendamine ning valitsusele ettepanekute tegemine maapõue uurimiseks ja kasutamiseks.
Geoloogiateenistuse direktoriks kinnitati viieks aastaks pikaajaline TTÜ Geoloogia Instituudi juht Alvar Soesoo. Plaanitavast 50 töökohast on aasta alguse seisuga täidetud 35. Seejuures on 17 neist doktorikraadiga või seda lähiajal kaitsmas.
Geoloogiateenistust hakkab koordineerima kaheksaliikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad ministeeriumite, teadlaskonna ja tööandjate esindajad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ajalooliselt moodustati Majandusministeeriumi haldusalas Loodusvarade Instituut juba 1937. aastal. Geoloogiateenistuse moodustamine lähtub 2017. aasta juunis riigikogus heaks kiidetud strateegiadokumendist „Maapõuepoliitika põhialused aastani 2050“.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?