Ehitusvalkonna kutsepõhise pädevuse tõendamisest räägivad volitatud ehitusinsener ja EstKONSULT juht Heiki Meos ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitustegevuse valdkonnajuht Ivo Jaanisoo.
Selle aasta keskel lõpeb ehitusvaldkonnas üleminekuperiood, mille järel saab projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi, ehitusuuringute, ehitise auditi, projekteeritavale hoonele energiamärgise andmise, energiaauditi tegemise ning omanikujärelevalve tegevusaladel pädevust tõendada vaid vastava kutsetunnistusega.
Pane tähele!
Veebiseminar toimub 30. jaanuaril kell 10.00-11.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Veebiseminari kestel on võimalik esitada lektoritele küsimusi, mille saab kirjutada vestluse kasti.
Siiani kehtinud ehitusvaldkonna kvalifikatsiooni regulatsioon kirjeldas täpselt, milline kutsetunnistus igale tegevusala alaliigile vastab. Alates 1. jaanuarist 2018 sellist ühest kirjeldust enam ei ole ning isiku kvalifikatsiooni kirjeldatakse kutsestandardis. Lisaks tulevad kutsestandardist piirangud näiteks ehitise tüübile või keerukusele.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?