8 jaanuar 2018

Laenutingimused ahistavad ostjat

Aime Opermann  Foto: Egon Enula, kutseline hindaja, Arco Vara Tall

Inimesed soovivad investeerida nii uude kodusse kui ka üürikinnisvarasse, ent karmid laenutingimused ja elamispindade väike valik hoiavad Viljandis müüki tagasi, kirjutab Arco Vara Viljandi osakonna juht Aime Opermann.

Viljandlased soovivad alanud aastal osta rohkem kinnisvara, aga pankade karmistunud laenutingimuste tõttu ei ole neil seda võimalust osta. Teisest küljest napib Viljandimaal nii kortereid, elamuid kui ka korralikke maamaju. Osa inimesi otsustabki üürimise kasuks seepärast, et müügipakkumiste valik on väike.

Kui paar aastat tagasi oli Viljandi turul pakkuda keskmiselt 10 üürikorterit korraga, siis seoses investeeringutega on pakkumiste hulk suurenenud ja pidevalt on pakkumises ligikaudu 30 korterit.

On tunda, et sellest ei piisa ning investeerimine jätkub. Kuna müügipakkumiste hulk on vähenenud ja investeeringuteks sobivaid kortereid napib, ei teki ka üüriturule sobivaid kortereid juurde.

Viljandis on pakkumises mitu Leola Kinnisvara arendatud korterelamut, mille korterid on paralleelselt saadaval nii ostmiseks kui ka üürimiseks. Kuna osa elamispindu vajavaid inimesi ei soovi üürida korterit, mis on samal ajal ka müügis, on valik üüriturul nende jaoks veel väiksem.

Äripindade üürihuviliste hulk kasvab samuti, aga korralikke ja kaasaegsetele tingimustele vastavaid äri- ja büroopindu on väga raske leida. Arco Vara ootab UKU Keskuse laienemist, mis peaks sügiseks teoks saama.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806