Inimesed soovivad investeerida nii uude kodusse kui ka üürikinnisvarasse, ent karmid laenutingimused ja elamispindade väike valik hoiavad Viljandis müüki tagasi, kirjutab Arco Vara Viljandi osakonna juht Aime Opermann.

- Aime Opermann
- Foto: Egon Enula, kutseline hindaja, Arco Vara Tall
Viljandlased soovivad alanud aastal osta rohkem kinnisvara, aga pankade karmistunud laenutingimuste tõttu ei ole neil seda võimalust osta. Teisest küljest napib Viljandimaal nii kortereid, elamuid kui ka korralikke maamaju. Osa inimesi otsustabki üürimise kasuks seepärast, et müügipakkumiste valik on väike.
Kui paar aastat tagasi oli Viljandi turul pakkuda keskmiselt 10 üürikorterit korraga, siis seoses investeeringutega on pakkumiste hulk suurenenud ja pidevalt on pakkumises ligikaudu 30 korterit.
On tunda, et sellest ei piisa ning investeerimine jätkub. Kuna müügipakkumiste hulk on vähenenud ja investeeringuteks sobivaid kortereid napib, ei teki ka üüriturule sobivaid kortereid juurde.
Viljandis on pakkumises mitu Leola Kinnisvara arendatud korterelamut, mille korterid on paralleelselt saadaval nii ostmiseks kui ka üürimiseks. Kuna osa elamispindu vajavaid inimesi ei soovi üürida korterit, mis on samal ajal ka müügis, on valik üüriturul nende jaoks veel väiksem.
Äripindade üürihuviliste hulk kasvab samuti, aga korralikke ja kaasaegsetele tingimustele vastavaid äri- ja büroopindu on väga raske leida. Arco Vara ootab UKU Keskuse laienemist, mis peaks sügiseks teoks saama.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?