• 10.01.18, 08:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

3 põhjust, miks alustada kinnisvarasse investeerimisega

Põhjusi, miks just kinnisvarasse investeerida, võib leida erinevaid, ütleb tuntud makroanalüütik ja kinnisvarainvestor Ruta Arumäe. Siin on aga kolm kõige olulisemat.
Tuntud makroanalüütik ja kinnisvarainvestor Ruta Arumäe
  • Tuntud makroanalüütik ja kinnisvarainvestor Ruta Arumäe
  • Foto: Äripäev
Võib olla, et kinnisvara on isiklikult kõige sobivam viis või asjaolu, et viise kinnisvaralt teenimiseks on nii palju, et jagub paljudele maitsetele. Makromajanduse andunud jälgijana näen ma hetkel väga tugevaid makromajanduslikke põhjusi just kinnisvarasse investeerimiseks.
PANE TÄHELE!
Ruta Arumäe koolitusele „Kuidas analüüsida kinnisvarainvesteeringut“ saab registreeruda SIIT.
Jätkukoolitusele „Investeerimisstrateegiad kinnisvaras majandustsükli eri faasides“ saab registreeruda SIIT.
1. Inflatsioon. Vaata majanduse suuremat pilti. Inflatsioon on hakanud kiirenema. Nii meil kui ka üle maailma. Eelmisel aastal oli inflatsioon Eestis 3,4%. See tähendab kinnisvarale vähemalt kahte olulist asja. Esiteks, raha hoidmine pangahoiustel põletab raha ning raha otsib muid teenimisviise. Kui soovida raha põletamist vältida, peaks raha panema teenima inflatsioonimäärast kõrgemat protsenti. Selleks tuleks leida investeeringud, mis kasvavad koos inflatsiooniga või sellest kiiremini. Kinnisvara on üks neist valdkondadest, mis inflatsioonist võidab ning tavapäraselt kallineb inflatsioonist kiiremini. Teiseks tähendabki inflatsiooni kiirenemine kinnisvarale seda, et ka kinnisvara hinnatõusus on oodata kiirenemist. Sellele viivad nii kõikide teiste hindade tõus majanduses kui ka kaasnev palgatõus. Nii et kui praegune hinnatase võib mõnele kõrge tunduda, on kõik perspektiivi küsimus. Aastate järel ohkame tihti möödunud hinnatasemeid vaadates – olid ajad, olid ajad... Kas inflatsioon jätkub ka edasi? Siin saab vastuse jällegi vaadates majanduse suuremat pilti. Keskpankade rahatrükki võidakse küll hakata varsti vähendama, kuid seda tehakse ikkagi peamiselt alles siis, kui inflatsiooniline surve on juba selletagi liigselt suur. Ehk siis vaata nii või teistpidi, inflatsiooni jätkumist näitab enamus suuremaid majandustrende. Mainin siin vaid ühe olulisema põhjuse neist - riikide väga kõrged võlatasemed.
2. Võimendus suurendab tootlust. Kõrgem inflatsioon tähendab kinnisvara jaoks ühtlasi ka seda, et laenamisel on reaalintressid väga väikesed või olematud, mis teeb kinnisvara tootluse veelgi atraktiivsemaks. Ja see omakorda tähendab aina juurde voolavat raha ning veskit kinnisvaraturule.

Artikkel jätkub pärast reklaami

3. Kinnisvara ei ole kuigi volatiilne. Kinnisvara ei ole ka liigselt volatiilne, nagu seda on aktsiaturg. Kui majanduses kusagil mõni suurem pauk ka peaks tulema, on esimesed, kes seda tunda saavad, aktsiainvestorid. Korrektsioon toimub, kuid aktsiaturul tunduvalt tihedamini ja äkilisemalt kui kinnisvaraturul. Tegelikult on kinnisvaraturu korrektsioonid üsna harvad ning pikaldased nähtused. Kinnisvarainvestoritel on aega reageerimiseks tunduvalt kauem ning kui majandustsüklis läbimõeldud strateegia valida, tuntakse sellest korrektsioonist suurt rõõmugi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Uudised
  • 01.07.25, 17:02
Arco Vara tipphindaja läks tööle konkurendi juurde
Ärikvartali tööd valmivad etapiviisiliselt 2026. aasta alguseks ning täismahus suveks 2026 (Visuaal: HG Arhitektuur OÜ).
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
Eesti Arhitektide Liidu president Aet Ader ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets (Fotod: Raul Mee ja Andras Kralla).
Uudised
  • 26.06.25, 13:00
Omavalitsustel puudub linnaruumi arendamiseks visioon
Ader: linn ei peaks andma maad ära kopikate eest
Aadressil Saha tee 18 asub Maag Foodi peakontor (Foto: Maag Foods).
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
Uus võimalik muudatus ei tohiks mõjutada objektide kohapealset turvalisust. Hoone omanik või valdaja saab väga palju selleks ära teha, et tulekahjusid ennetada ja oma inimeste teadlikkust tõsta, kui signaal läheb päriselt tööle.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele