Selle asemel, et nõuda kahju sisse ühelt korteriomanikult, saab uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt hageda korteriühistut.
Haiged ja liiga lähedad kasvavad puud kujutavad endast hoonele tõsist ohtu, manitseb Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL).
Veebiseminar uuest seadusest
Notar Priidu Pärna räägib uuest korteriomandi- ja korteriühistuseadusest kinnisvarauudised.ee veebiseminaril, mis toimub 14. veebruaril. Veebiseminar on järelkuulatav nädal aega. Registreerida saab
SIIT.
Iseäranis suure tormiga võib taoline puu murduda - kannatada võivad hoone, parkivad autod, halvimal juhul ka inimesed, hoiatas EKÜL juhatuse liige ja õigusosakonna juht Urmas Mardi. Samal ajal ei taju paljud elanikud hooldamata kinnistust ja haigetest puudest tekkivat ohtu. Näiteks hiljuti läks üks Jõhvi korteromanik puu maharaiumise otsuse pärast ühistu vastu lausa kohtusse.
Kui varasemalt andis seadus võimaluse kinnistul toimunud õnnetuse korral hageda ka ainult üht korteriomanikku, siis korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt kehtib korteriomanike ühine vastutus ja mistahes kahju puhul saab esitada nõude korteriühistule.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?