Laenuandjad vassisid hüpoteek­lepingutega

Pooltõde
Laenuandjad meelitasid uusi kliente pooltõdedega

Tarbijakaitseamet tuvastas 45 krediidiandja ja -vahendaja tegevust kontrollides hulgaliselt rikkumisi, mis olid peamiselt seotud hüpoteegiga seotud eluasemelaenu teabe ja lepingutega.

Kõik seni kontrollitud ettevõtted on praeguseks oma tegevust korrigeerinud, avaldas amet. Suurimaks probleemiks oli, et laenuvõtjale ei selgitatud laenulepingu üldtingimustes õigust selgitusi andmata lepingust taganeda.

Alates 2016. aastast on tarbijal õigus seitsme päeva jooksul põhjust avaldamata elamukinnisvaraga seotud lepingust taganeda. Varem tuli lepingust taganedes avaldada ka põhjus.

Ühtlasi rikkusid laenuadjad vastutustundliku laenamise põhimõtteid ja õhutasid eraisikuid oma makseprobleemide lahendamiseks laenu juurde võtma.

Alates 2016. aasta algusest on tarbijakaitseamet kontrollinud eraisikuist laenuvõtjatele antavat lepingueelset teavet, tarbijakrediidilepingute üldtingimusi ning ettevõtete veebilehtedel avalikustatava teabe vastavust vastutustundliku laenamise põhimõttele. Kontrolli plaanitakse jätkata.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised