26 veebruar 2018

Laenuandjad vassisid hüpoteek&shylepingutega

Laenuandjad meelitasid uusi kliente pooltõdedega  Foto: Pixabay

Tarbijakaitseamet tuvastas 45 krediidiandja ja -vahendaja tegevust kontrollides hulgaliselt rikkumisi, mis olid peamiselt seotud hüpoteegiga seotud eluasemelaenu teabe ja lepingutega.

Kõik seni kontrollitud ettevõtted on praeguseks oma tegevust korrigeerinud, avaldas amet. Suurimaks probleemiks oli, et laenuvõtjale ei selgitatud laenulepingu üldtingimustes õigust selgitusi andmata lepingust taganeda.

Alates 2016. aastast on tarbijal õigus seitsme päeva jooksul põhjust avaldamata elamukinnisvaraga seotud lepingust taganeda. Varem tuli lepingust taganedes avaldada ka põhjus.

Ühtlasi rikkusid laenuadjad vastutustundliku laenamise põhimõtteid ja õhutasid eraisikuid oma makseprobleemide lahendamiseks laenu juurde võtma.

Alates 2016. aasta algusest on tarbijakaitseamet kontrollinud eraisikuist laenuvõtjatele antavat lepingueelset teavet, tarbijakrediidilepingute üldtingimusi ning ettevõtete veebilehtedel avalikustatava teabe vastavust vastutustundliku laenamise põhimõttele. Kontrolli plaanitakse jätkata.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806