21. märts 2018

Tulekul kinnisasjade kiirvõõrandamine

Maaomaniku väljavaade kinnisasja Rail Balticu trassil säilitada on tume. Riik on samas pakkumas alternatiive.
Autor: kinnisvarauudised.ee

Riigikogu võttis märtsi alguses menetlusse seaduseelnõu, mille vastuvõtmine võimaldab riigil eraomandis kinnisasju kiirkorras ära võtta, kui need jäävad Rail Balticu trassile.

Riigikogu maaelukomisjon arutas hiljaaegu Rail Balticu rajamisega seotud maakonnaplaneeringuid ja projekti hetkeseisu. Tallinna halduskohtusse on esitatud kaebusi maakonnaplaneeringute peatamiseks ja praegu ei ole riigikogul ülevaadet ka sellest, milliseid kulutusi seoses raudteetrassi ehitusega tänavu kanda tuleb.

Pane end kirja SIIT.

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk märkis, et riigikogu menetluses on praegu kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse eelnõu (598 SE). See näeb ette täiendavaid soodustusi ja hüvitisi, kui maaomanikuga saadakse kinnisasja loovutamises kokkuleppele.

Sh nähakse ette kiirmenetlus väga väikeste äralõigete puhul ning alternatiive nagu kinnisasja vahetamist või maakorralduse ehk kinnisasja piiride muutmise menetlust. Lisaks hüvitatakse maaomanikele asjaajamiskulu. Kinnisasjade vahetamisel lähtutakse põhimõttest, et vahetatavad kinnisasjad peavad olema oma kasutusotstarbelt sarnased ning asuma sarnases turupiirkonnas.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806