Mainor Ülemiste võlakirjade lisaemissioon märgiti maksimaalses mahus täis, millega sai Ülemiste City arendaja kaheetapilise emissiooni käigus linnaku laiendamiseks soovitud 10 miljonit eurot.

- Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak.
- Foto: Andras Kralla
Kõigis kolmes Balti riigis märkis võlakirju 108 investorit – nii fonde, kindlustusfirmasid, äriühinguid kui ka eraisikuid. “Kaks kolmandikku võlakirjade märkijatest olid ettevõtte jaoks uued investorid, kolmandik vahetas varasemad võlakirjad uute vastu,” kommenteeris Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.
Järgmisena esitab Mainor Ülemiste Nasdaq Tallinna börsi noteerimiskomiteele taotluse täiendavalt emiteeritud võlakirjade kauplemisele võtmiseks mitmepoolses kauplemissüsteemis First North.
“Emissioonide tulemuslikkuse vundament on kindlasti hästi juhitud ja ambitsioonikas ettevõte, samas ka nutikas plaan kaasata raha etappide kaupa ning hajutada võimsa mastaabiga projekti finantseerimine mitme rahastusallika vahel,” kommenteeris Nasdaq Tallinna juhatuse esimees Kaarel Otsa. Ta lisas, et Mainor Ülemiste võlakirjade First North turule kauplemiseks toomine neile täiendavat likviidsust.
"Sisenesime võlakirjaturule kolm aastat tagasi ning selle aja jooksul oleme nüüdseks läbi viinud neli edukat märkimist,” lisas Nõlvak. 2017. aasta sügisel kaasas Mainor emissiooni esimeses etapis koos ülemärkimisega 2,65 miljonit eurot ning praegu lõppenud mitteavaliku lisaemissiooni käigus maksimaalsed 7,35 miljonit eurot.
Mainor Ülemiste kasutas õigust osta välja 2015. aastal emiteeritud 7-protsendilise aastaintressiga võlakirjad ning pakkuda nende omanikele võimalust osaleda uues 5,5-protsendilise aastaintressiga emissioonis.
Uute võlakirjade tähtajaks on viis aastat ja need lunastatakse aastal 2023. Võlakirjaemissiooni käigus kogutud rahast suunatakse varasemate võlakirjade refinantseerimiseks 5 miljonit eurot. Ülejäänust finantseeritakse paaristornina valmivat Öpiku maja büroohoonet ja linnaku esimese kortermaja ehitust.
Loe praeguse võlakirjaemissiooni esimesest etapist
SIIT ja Mainor Ülemiste majandustulemustest
SIIT.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?