Indrek Mooratsi sõnul tegeletakse praegu arhitektuurivõistluse võidutöö, milleks osutus arhitekt Martin Aunini “Lightpark”, kontseptsiooni ja arhitektuurse lahenduse sobivuse analüüsiga. “Uurime, kas on võimalik selles võtmes alustada ja kas see on kasutajale mugav,” sõnab Moorats.
Kui esialgne kava oli esimest hoonet hakata ehitama 2019. aastal ja juba kuu pärast arhitektuurikonkurssi taheti alustada projekteerimisega, siis praegu on aeg korraks maha võetud ja Mooratsi hinnangul on raske öelda, millal stardipauk projekteerimiseks antakse.
“Oleme aja veidi maha võtnud, sest tahame olla kindlad, et teenused, mida soovime pakkuda, toetavad hoone kontseptsiooni. Planeerime sisemist ja välimist liiklust ja nii edasi,” loetleb arendusjuht tegureid, mis määravad hoone olemuse.
Detailid loksuvad paika
Et kontseptsioon saaks paika parimal moel, on analüüsi kaasatud ka välismaa spetsialistid. “Määramatust on praegu veel palju,” nendib Moorats. Kui lähteülesanne oli üldise raamistiku paika saamine arhitektuurikonkursil, siis nüüd, mil suurvorm paigas, loksutatakse oma kohale detaile ning täpsem pilt pannakse kokku selle käigus.
Mooratsi sõnul saadakse iga päev tagasisidet nii restoranipidajatelt, jõusaaliomanikelt kui ka teistelt. “Meie ülesanne arendajana on kõik vajalik kokku koguda,” räägib arendusjuht. “Miski ei tohi olla hoones juhuslik, sest tahame pakkuda parimat.”
Kuna maailmas on valminud väga palju arendusprojekte, on midagi päris uut raske välja mõelda, tunnistab Moorats. Projekti unikaalsus peitub teenuste komplekti kõrval ka kvartali suuruses ja asukohas, mida Moorats peab väga heaks nii logistiliselt kui ka linnapildi kujundajana. “See paneb meile kohustuse: hoone peab olema väärikas, sest tegu on piirkonna maamärgiga, mis hakkab seda kesklinna poolt defineerima.”
Eesmärk säilitada rohelus