Soome idufirma tõi Eestisse tehisintellektil põhineva hindamise

Foto: Postimees/Scanpix

Eestisse laienenud Soome idufirma Kodit.io lubab muuta kinnisvara ostu-ja müügiprotsessi tehisintellektil põhineva kinnisvara hindamise platvormi abil. Korterite ostu ja müügiga tegeleva ettevõtte ärimudel on rajatud tehisintellektil töötavale veebirakendusele, mis arvutab sisestatud andmete põhjal korteri turuhinna.

Eestis soovib Kodit.io soovib osta kolme kuuga 100 korterit. Suurem osa ostetud korteritest remonditakse ja müüakse valmiskujul, kirjutab ettevõtte koduleht.

Ettevõtte kinnisvaraandmebaas on automatiseeritud ja põhineb algoritmidel, mis muudab korteri turuväärtuse arvutamise ettevõtte kinnitusel oluliselt kiiremaks ja täpsemaks.

“Eemaldame ka mitmed barjäärid. Inimestel jääb tihtipeale uue kodu ost selle taha pidama, et ei suudeta piisavalt kiiresti vana elamispinda maha müüa ja seetõttu pole võimalik uuele korterile ka laenu saada. Meie lahendus pakub kiiret, lihtsat ja riskivaba võimalust oma vana kodu müümiseks. Ka korteri loovutamise kuupäev on väga paindlik,” kinnitas ettevõtte tegevjuht Kalle Salmi.

Pärast internetipõhise hindamisteenuse kasutamist tuleb lõpliku hinnapakkumise tellimiseks broneerida tasuta korteri ülevaatus, mille viib läbi Uus Maa Kinnisvarabüroo spetsialist. Seejärel teeb ettevõte 48 tunni jooksul korterile hinnapakkumise. 

Kodit.io partneriks Eesti turul on Uus Maa Kinnisvarabüroo, kelle kogenud kinnisvaraspetsialistid viivad läbi põhjaliku korteri ülevaatuse.

“Meil on väga hea meel, et Kodit.io just meid oma partneriks valis. Tänu sellele suudame oma klientidele teha vastavalt turuväärtusele kõige täpsema pakkumise ja võimaldame neil ostu-müügi protsessi kiirendada,” ütles Uus Maa Kinnisvarabüroo partner Mika Sucksdorff.

Kodit.io teenust pakub Soome ettevõte Homerun Technologies Oy.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806