Statistikaameti eluaseme hinnaindeks tõusis esimeses kvartalis aastaga 6,6 protsenti, kasv puudutab siiski vaid Tallinna ümbrust, Pärnut ja Tartut.
Möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 6,7 ja majade hinnad 6,2 protsenti. Sealjuures tõusid Tallinna korterite hinnad 6,8 ning Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 9,8 protsenti, ent langesid ülejäänud Eestis 0,5 protsenti.
Hinnatõusu liikumiseset Tallinnast läbiümbrusse ja teistesse suurematesse linnadesse annab veelgi paremini märku võrdlus eelmise, 2017. aasta viimase kvartaliga. Nimelt jäid Tallinna korterite hinnad võrdlemisi samale tasemele, sellal kui Harjumaal, Pärnus ja Tartus kasvasid need 4,6 protsenti. Aastalõpuga võrreldes tõusid korterite hinnad ka mujal Eestis: 6,1 protsenti.
Kui pelgalt ruutmeetrihinna võrdlemise kõrval võtta arvesse ka muid eluaseme ostmisega seotud teenuseid, kapitaalremondi hindu ja kodukindlustust, siis on eluasemed aastaga kasvanud 9,8 protsenti ning aastalõpuga võrreldes 4,4 protsenti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.