Balti jaam ja selle lähiümbrus on kiiresti muutumas Tallinna uueks tõmbenumbriks. Moodne turg on juba avatud ning planeeringud jaama esise muutmiseks käivad. Vana-Kalamaja tänavast on saamas jalakäijasõbralik tõeliselt euroopalik linnaruum.

- Balti Jaama turg
- Foto: Raul Mee
Järgmine etapp linnaosa arengus algab Vana-Kalamaja 6 ja 8 majade ehitusega. Tegu on Tallinnas ainulaadse lahendusega, kus kolm maja (Vana-Kalamaja 6, 8 ja 10) moodustavad ühtse ansambli. Terviklik fassaad jookseb praktiliselt Põhja puiesteest Kotzebue tänavani. Üle kolme maja ulatub ka katuseterrass ning suur sisehoov. Tänavafronti avaneb roheline istumisala ning söögi- ja teeninduskohtade avarad terrassid.
Vana-Kalamaja ansambel on ehituslikult huvitav projekt, kus kasutatakse Eestis haruldasi lahendusi. Äramärkimist väärib majade liftisüsteem - valitud korteritesse saab sõita otse liftiga, kuid veelgi üllatavam on parklasse viiv autolift. See jätab nii tänavale kui ka hoovi rohkem ruumi korteri omanikele ja linnaelanikele.
Maja arendaja on erilahenduste poolest tuntud Larsen Kinnisvara. Ehitaja on AS Parmeron. Vana-Kalamaja kvartal valmib 2019 suvel.
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.