Kapitel investeerib oma portfelli kuuluvate Sõpruse Ärimaja ja Delta Plaza energiatõhususe parandamisse üle poole miljoni euro. Sõpruse Ärimajast saab ettevõtte kinnitusel esimene hoone Eestis, kus töötavad nii päikeseelektri- kui koostootmisjaam, mis varustavad hoonet elektriga läbi otseliini.

- Sõpruse Ärimaja
- Foto: Tiit Veermäe/Kapitel
2016. aastal paigaldas Kapitel Sõpruse Ärimajja maagaasil töötava elektri ja soojuse koostootmisjaama ning nüüd rajati hoonesse ka päikeseelektrijaam. Antud projektide investeering ulatub 200 000 euroni.
Koostöös energiaprojektide partneri, AU Energiateenus OÜga paigaldati Sõpruse Ärimaja katusele 218 päikesepaneeli koguvõimsusega 69,7 kW. Päikeseelektrijaama planeeritud elektritoodang on 61 MWh aastas ning jaama eluiga vähemalt 25 aastat. Päikeseelektrijaam hakkas toodangut andma tänavu kevadel.
Elektri ja soojuse koostootmisjaama ning päikesejaama summaarne elektriline nominaalvõimsus on 125 kW, mis on mõeldud ärimaja oma tarbeks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuna päikeseelektrijaam toodab elektrienergiat peamiselt suveperioodil ning koostootmisjaam peamiselt talveperioodil, on selline kombinatsioon ideaalne saavutamaks aastaringset lokaalset elektri tootmist.
Lisaks investeeris ettevõte Sõpruse Ärimajas paralleelselt koostootmisjaama rajamisega tehnosüsteemide energiatõhusamaks muutmisesse 57 000 eurot.
Nii Sõpruse Ärimajas kui Delta Plazas asendati 2018. aasta lõpuks üldpindade valgustid energiasäästlike LED-valgustitega, millesse investeering ulatub kokku 250 000 euroni. Lisaks on kaalumisel muude lahenduste kasutuselevõtt hoonete energiatõhususe suurendamiseks, teatas ettevõte.
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.