Ülikoolilinnas lähevad korterid nagu soojad saiad

Tartu Ülikooli peahoone  Foto: Postimees/Scanpix

Pindi Kinnisvara lõuna regiooni juht Margus Pekk ütles, et mõistliku hinnaga uued korterid lähevad ülikoolilinnas nagu soojad saiad. „Alles aasta alguses oli uute korterite jääk peaaegu 100 ühiku võrra suurem,“ sõnas Pekk.

Tema sõnul on Tartu uute korterite ostjateks peamiselt ettevõtjad ja kõrgema sissetulekuga tipp-spetsialistid, kes on oma tuleviku Tartu linnaga sidunud.

Monitooringu kohaselt on Tartu uute korterite keskmine müügihind 2020 eurot ruutmeeter. Kõige kallim korterite arendusprojekt asub vanalinna veerel aadressil Kitsas 5 keskmise ruutmeetrihinnaga 3255 eurot, kõige soodsam aga Kummeli projekti jääk Raadi-Kruusamäel keskmise hinnaga 1447 eurot ruutmeeter.

Aktiivsuse taga Tallinn ja Tartu

Võrreldes mullusega algas suvi kinnisvaraturul aktiivsemalt- korteriomandite tehinguid tehti 13% võrra rohkem.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et paraku on aktiivsuse kasvu taga ainult Tallinn ja Tartu. „Rahvastiku juurdevool pealinna pole peatunud ning ka Tartus käib vilgas kauplemine, muu Eesti kinnisvaraturg tiksub rahulikult omas rütmis juba mitmendat aastat,“ märkis ta.

Indeks langes juunis 2,4% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1448 eurot ruutmeetri kohta. Mais oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1484 eurot ruutmeeter.

Kui tänavu mais tehti indeksilinnades 1445 korteriomandi tehingut, siis juunis oli tehingute arv 1404. Võrdluseks- 2017. aasta juunis tehti indeksilinnades 1246 korteriomandi tehingut.

 Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 5 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 eurot ruutmeeter) on Pindi Indeks 132 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806