Tiina Saar-Veelmaa • 19 detsember 2018

Uus põlvkond pigem üürib kui ostab kodu

Eesti kinnisvaraturg on üürimajadeks valmis, kinnitas Äripäeva raadio hommikuprogrammis Lumi Capitali partner Martin Rekor. Tema sõnul eelistavad inimesed üha enam vabadust, selle asemel, et siduda end pikaajalise laenukohustusega.

Manufaktuuri kvartali üürimajad  Foto: Lumi Capital

Üürimajade arendusega tegeleva Lumi Capitali partner Martin Rekor rääkis hommikusaates, et üürimajaturg tundus olevat siinse kinnisvarasektori kasutamata võimalus, samas kui mujal maailmas pole rendipinnal elamine sugugi haruldane.

“Näiteks Soomes on on tervislik, vähereguleeritud ja hästitoimiv üüriturg ehkki minevikus oli tegemist riigiga, kus ajalooliselt suur osa inimestest ise koduomanikud. Muutused tulid aastakümnetega, eriti suur mõju oli viimasel kümnendil. Tänaseks on Helsingis juba üürnikke rohkem kui omanikke. Ka Tallinn pole saar keset ookeani, maailmas toimuv jõuab lõpuks ka siia,” selgitas Rekor.

Ka Eestis on Rekori hinnangul omandiusk nõrgenemas. “Autode puhul kasutatakse meelsasti sõidujagamist, büroosektoris on rentimine juba tavaline, nüüd on muutumas trendikaks büroojagamise teenus. Noorema põlve jaoks tundub jutt enda korteri omamisest nagu teiselt planeedilt. Nii palju muud ägedat on teha – reisida, sõpradega aega veeta!”

Lumi Capitali kogemuse põhjal on üürihuvilisi kliente siiski erinevas vanuses ja eri taustaga. “On neid, kes tegelikult saaksid endale isiklikku elupida lubada, aga on ka neid, kes ei taha pangalaenu makstes elada.”

Milline on tänapäevane üüriteenus, kas ja kui palju on üürimine kallim omamisest? Kuula Äripäeva hommikuprogrammi.

Intervjuu Martin Rekoriga algab 49.48. Küsimusi esitab Tiina Saar-Veelmaa.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806