Viimsis müüdi 2018. aastal 250 korterit, millest 40 protsenti olid uued. Viimsi enimmüüdud ehk 50-60-ruutmeetriste uute korterite ruutmeetri hind tõusis mullu 2170 euroni, mis on 18 protsenti kõrgem kui aasta varem.

- Viimsi kortermajad
- Foto: Andres Haabu
1Partner Kinnisvara Viimsi konsultandi Maia Mardo sõnul tõusid vähem kui 50-ruutmeetriste uute korterite hinnad Viimsis aastaga 12,6 ning 70- ja 80-ruutmeetristel ligi 17 protsenti.
“Viimsisse ehitatakse suures tempos kortereid juurde ja nii arhitektuuriliselt kui ehituskvaliteedilt vahe uute ja vanade pindade vahel kasvab. Hinnatõus mõjutaski peamiselt uusi kortereid, kuni 15-aasta vanuste Viimsi korterite hind jäi varasemaga võrreldes samale tasemele või tõusis mõni protsent. Samas kui enne 2003. aastat valminud korterite nõudlus ja vastavalt ruutmeetri hinnad on aastases võrdluses valdavalt langenud,” rääkis Mardo.
“Viimsis tehakse väga palju tehinguid ka ridaelamuboksidega – nii 2017. kui 2018. aastal müüdi neid sadakond. Keskmine ridaelamuboksi hind oli mõlemal aastal ligi 188 000 eurot. Kuna 200 000 euro juures tuleb inimeste taluvuspiir ette ja ostjaid on raske leida, siis ehitavad arendavad veidi väiksemaid kodusid – aastaga kahanes keskmise müüdud ridaelamu suurus kümme ruutmeetrit,” kommenteeris Mardo.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mullu müüdi valla soodsaim ridaelamu 105 000 ning kalleim 231 000 euroga.

- Foto: 1Partner Kinnisvara
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?