Tänavu esimeses kvartalis pöördus koduostjate huvi Lasnamäe suurte korterite poole, näitab City24 kinnisvaraturu analüüs.

- Lasnamäe korterid on hinda läinud
- Foto: Andres Haabu
Lasnamäe keskmisest suuremate, 55-70 ruutmeetriste korterite ruutmeetri hind kasvas aastaga 220 euro võrra ja jõudis tänavu esimeses kvartalis 1670 euroni. See ületab Haabersti, Mustamäe ja Nõmme sama suurte korterite ruutmeetri hinda.
Kokku kasvas Lasnamäe korterite ruutmeetrihind aastaga ligi 8%, mis jääb samasse suurusjärku Mustamäe ja Pirita korterite hinnatõusuga.
"Kinnisvaraturu jahtumisest said kõige rohkem pihta Haabersti ja Kristiine korterite omanikud, sest nende korterite vastu langes ostjate huvi märgatavalt," selgitas City24 juht Karin Noppel-Kokerov. "Mõlemas linnaosas langesid aastaga nii hinnad kui tehinguaktiivsus."
Artikkel jätkub pärast reklaami
30-40 ruutmeetriste nn poissmehekorterite vastu kasvas huvi eeskätt Mustamäe ja Haabersti piirkonnas, kus ruutmeetrihinnad kasvasid aastaga ligemale 15%. "Kesklinnalähedast kahetoalist korterit peetakse likviidseks kaubaks, millele leidub alati ostja, aga Kristiine näide kinnitab vastupidist," märkis Noppel-Kokerov. "Kristiines on palju just vanemaid ja väiksemaid kortereid, mille hinnad langevad kiiresti ja mida müüa on järjest raskem."
Kristiine 30-40 ruutmeetriste korterite ruutmeetri hind langes aastaga ligi 400 euro võrra 1700 euroni, kvartaalne tehingute arv vähenes aastaga pea poole võrra 29-ni.
Kokku vahetas esimeses kvartalis Tallinna kinnisvaraturul omanikku 2291 korterit ja 251 miljonit eurot.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?