Autor: kinnisvarauudised.ee • 4. juuli 2019

RKAS rekonstrueerib keskvalitsuse hooneid energiatõhusamaks

Juuli algul allkirjastati meetme „Keskvalitsuse hoonete energiatõhususe parandamine“ otsus 12 projekti rahastamiseks kogusummas 20 346 000 eurot.
Üks rekonstrueeritavatest hoonetest on Nõmme Päästekomando maja
Autor: ConArte OÜ

Kõigis projektides on toetuse saajaks Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS). „Kokku laekus tähtajaks 12 projekti taotlust, millest kõik osutusid nõuetele vastavaks, see tähendab ühtlasi ka seda, et vooru kogueelarve saab eesmärgipäraselt kasutatud. Kümne projekti raames rekonstrueeritakse olemasolevad keskvalitsuse kasutuses olevad hooned energiatõhusamaks erinevates piirkondades üle Eesti: Keilas, Valgas, Pärnus, Jõgeval, Tartus, Tallinnas, Saku alevikus ja Rapla vallas.

Kahe projekti raames rajatakse uued liginullenergiahooned: üks Sillamäele ning üks Pärnusse, kummagi toetussumma on ca 9,15 miljonit eurot,“ ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) toetuste rakendamise osakonna juhataja Urmo Merila.

Enamiku objektidest on RKAS planeerinud valmis saada 2020. aasta lõpuks.

Meedet rahastatakse riigieelarvesse laekuvatest kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute müügituludest, mille kogumaht on 20 346 000 eurot. Toetust sai 24. maini taotleda nii olemasoleva keskvalitsuse hoone energiatõhususe tõstmiseks, et see vastaks energiatõhususe miinimumnõuetele kui ka liginullenergiahoone ehitamiseks. Toetuse maksimaalne suurus ühe keskvalitsuse kasutuses oleva rekonstrueeritava/ehitatava ruutmeetri kohta on 700 eurot.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474