Juuli algul allkirjastati meetme „Keskvalitsuse hoonete energiatõhususe parandamine“ otsus 12 projekti rahastamiseks kogusummas 20 346 000 eurot.

- Üks rekonstrueeritavatest hoonetest on Nõmme Päästekomando maja
- Foto: ConArte OÜ
Kõigis projektides on toetuse saajaks Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS). „Kokku laekus tähtajaks 12 projekti taotlust, millest kõik osutusid nõuetele vastavaks, see tähendab ühtlasi ka seda, et vooru kogueelarve saab eesmärgipäraselt kasutatud. Kümne projekti raames rekonstrueeritakse olemasolevad keskvalitsuse kasutuses olevad hooned energiatõhusamaks erinevates piirkondades üle Eesti: Keilas, Valgas, Pärnus, Jõgeval, Tartus, Tallinnas, Saku alevikus ja Rapla vallas.
Kahe projekti raames rajatakse uued liginullenergiahooned: üks Sillamäele ning üks Pärnusse, kummagi toetussumma on ca 9,15 miljonit eurot,“ ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) toetuste rakendamise osakonna juhataja Urmo Merila.
Enamiku objektidest on RKAS planeerinud valmis saada 2020. aasta lõpuks.
Meedet rahastatakse riigieelarvesse laekuvatest kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute müügituludest, mille kogumaht on 20 346 000 eurot. Toetust sai 24. maini taotleda nii olemasoleva keskvalitsuse hoone energiatõhususe tõstmiseks, et see vastaks energiatõhususe miinimumnõuetele kui ka liginullenergiahoone ehitamiseks. Toetuse maksimaalne suurus ühe keskvalitsuse kasutuses oleva rekonstrueeritava/ehitatava ruutmeetri kohta on 700 eurot.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?