16. septembrist kuni kuu lõpuni on võimalik anda tagasisidet Tallinna arengukavale. Kavand on tehtud aastateks 2021-2035 ja on mõeldud arutelupaberina, selleks et järgmise aasta jooksul koguda linnaelanike arvamusi lõpliku arengudokumendi koostamiseks.

- Arengukava arutelule kutsuvas väilireklaamis kasutatakse laste joonistusi teemal „Millises Tallinnas ma tahan elada?“ Antud joonistuse autor on 4 klassi õpilane Birgit
- Foto: Raepress
„Tuleviku Tallinn peaks pakkuma parimat argipäeva, ägedaid naabruskondi ning koondama hoolivaid ja tegusaid inimesi. Kuidas selleni parimal viisil jõuda ja mis linlasele linna arengus tegelikult korda läheb, seda tahamegi inimeste käest küsida,” ütles strateegilise planeerimise osakonna juhataja Toomas Haidak.
Haidaku sõnul näeb Tallinn arengukava ühiskondliku kokkuleppena, kus iga kodaniku panus on oluline. “Täna tehtavad otsused ja võetud suunad mõjutavad väga suurel määral seda, milline on tallinlaste ja terve Eesti inimeste heaolu järgmisel kümnendil. Siit tuleb ka läbiv rõhk inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele, heale linnaruumile ja puhtale keskkonnale ning terve elu õppimisele, mis iganes vormi see ka siis ei võtaks,” lisas Haidak.
Arengukava koos eesmärkideni jõudmise tegevusplaaniga jõuab volikokku hääletamisele järgmisel aastal. Seejärel on igal linnaelanikul võimalik jälgida eesmärkide täitmist arengukava veebirakenduses ja nende täitmisele soovi korral kaasa aidata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna strateegilise planeerimise osakond on ette valmistanud linna
arengukava kavandi, millele saab oktoobri lõpuni tagasisidet anda
küsitluse kaudu, tagasiside
foorumis või ka meilitsi aadressil
[email protected].
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?