Kuigi Rail Baltic hakkab kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt tööle alles 2026. aastal, arvestavad nii mõnedki arendajad äri- ja tööstuspindu ehitades planeeritud raudtee trassiga juba täna.

- Kinnisvaraarendus peab mõtlema aastaid ette, mistõttu on Rail Baltica tulevane trass investeerimisel üheks oluliseks indikaatoriks.
Augusti lõpus alustati Ringtee Stocki ehitusega Veneküla kandis, kuhu praeguse plaani kohaselt tuleb ka Rail Balticu rongipeatus ning valmiva hoone pea 3400 ruutmeetrist on kolmandik tänaseks juba välja üüritud.
Ringtee Stocki projektijuhi Madis Letti sõnul saab asukohavaliku puhul otsustavaks eeskätt logistiline ligipääsetavus, mis on oluline kõigile rentnikele. Samas on tulenevalt äri eripärast igal ettevõttel ühenduste osas erinevad vajadused.
Arendaja sõnul rekonstrueeritakse lähitulevikus läheduses asuv Väo ristmik ning ühtlasi on sinna planeeritud ka Rail Balticu Veneküla peatus,
kirjutab teemaveeb Logistikauudised.Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.