Autor: kinnisvarauudised.ee • 21. oktoober 2019

Nordecon ehitab Kalaranna Kvartalisse 240 uut korterit

Nordecon AS ja AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid lepingu Kalaranna Kvartali kahe esimese etapi projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule Tallinnas kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga.
Kalaranna - 3D visualisatsioon
Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

„Kalaranna elurajoon on projekt, mis annab ehitajale võimaluse end professionaalselt tõestada, kuna merelähedane ehitamine seab insenertehnilistele lahendustele väga kõrged nõudmised. Kalaranna piirkond on tõeliselt eriline nii kohalike kui turistide seas, mistõttu on Kalaranna Kvartali puhul ehitajale oluliseks ka vastutus kvaliteetse linnaruumi loomisel,“ ütles Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller. „Elamute ümber loodavas maastikukujunduses väärtustatakse vaateid merele ja ümbritsevatele olulistele kohtadele nagu Linnahall, Patarei, Kultuurikatel ja Oleviste kirik,“ lisas Müller.

Nordeconi käekäigust kuuled täpsemalt 4. detsembril Eesti Ehituskonverentsil kus esineb Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller.

Kalaranna Kvartali maastikukujunduse eesmärk on luua mitmekihiline linnastruktuur, mis töötab osana Tallinnast, seob linna merega nii visuaalselt kui logistiliselt, rikastab linna kui tervikut ning rõhutab piirkonna omapära. Muu hulgas rajatakse Kalaranna park, mis pakub mitmekülgseid võimalusi vaba aja veetmiseks näiteks väliürituste, uisuplatsi ja mänguväljakute näol. Parkimine on täielikult viidud maa alla, tagades seeläbi üheaegselt muretu ja mugava liikumise nii jalakäijatele kui autojuhtidele. Rannapromenaad saab alguse Kalaranna tänavalt, külgnedes Kalasadama basseiniga ning jätkudes Lennusadama suunal. Säilitatakse looduslik rannajoon olemasoleva liivarannaga.

Kalaranna arendus
Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Projekteerimis- ning ehitustööd viiakse läbi väiksemate etappidena ning töödega on planeeritud alustada esimesel võimalusel. Projekti valmimistähtaeg on hetkel kavandatud 2021. aasta lõpuks. Lepingu mahuks on 40,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekti finantseerib kodumaine LHV Pank.

Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik ühes Kadarik Tüür Arhitektid arhitektide meeskonnaga. Kalaranna Kvartali ligi 39 000 m2 suurune ala ehitatakse kolmes etapis. Kokku ehitatakse kaksteist hoonet, mille brutopind on kokku ligi 38 300 m2. Rajatavad hooned külgnevad Linnahalli ja Kalaranna pargiga ning on planeeritud nelja- ja viiekorruselistena. Fassaadiviimistlus on erineva tooni ja struktuuriga: kasutatakse näiteks looduskivi, puitu, alumiinium-komposiitplaati ning tellist. Vastavalt detailplaneeringule on kinnistule kavandatud ühekorruseline 20 000 m2 suurune maa-alune parkla ligi 450 parkimiskohaga. Kahe esimese ehitusetapi lõpuks arendatakse välja orienteeruvalt 31 500 m2 suurune maa-ala kaheksa hoonet brutopinnaga ligi 25 600 m2 ning 2/3 maa-alusest parklast ligi 370 parkimiskohaga.

Kalaranna arendus
Foto: Kadarik Tüür Arhitektid
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474